| anonim_4396 a întrebat:

Cum pot scapa de cearcane si de cosuri?
Va rog sa-mi dea cineva un sfat!

1 răspuns:
| Clumsiii ™ a răspuns:

Deeeci...despre cearcane nu prea stiu nimic dar la capitolul cosuri te pot ajuta.Acum un an am folosit o solutie numita Zynerit (30-40 lei de la farmacie)pe baza de alcool si alte ingrediente si sa stii ca a avut un efect bun. Dupa cam un an am decis sa reiau acest tratament dar nu nu a mai avut efect deloc. Dupa aceea am folosit vara trecuta o alta solutie numita DMS Dead Sea Minerals(40-45 lei de la Plafar), solutie ce trebuia aplicata pe timpul noptii direct pe cosuri-solutia era alba, asa mai laptoasa. DSM a avut un efect imediat(a 2 zi deja)asa ca il mai folosesc si acum daca am vreo problema serioasa.Ca sa am un ten proaspat (mentionez ca nu mai prea am cosuri) am un ALT tratament:
1.demachiez intreaga fata cu un lapte demachiant cu laptisor de matca
2.cu solutia de la Garnier Pure-gel de curatare purificator deschid porii
3. solutia de la Avon Clearskin-Immediate Response Blemish Treatment pusa pe cosuri
Sper ca ti-am fost de folos. PaPa