| FataCuDouaFete a întrebat:

Cum pot scoate o pata de marker albastru de pe un hanorac? dar nu vreau intrebari de genul,, schimba hanoracul,,. multumesc mult dau funda.

4 răspunsuri:
| AlinaaAli a răspuns:

Buna,
Daca hanoracul e alb incearca cu vanish pentru rufe albe, daca e colorat, pentru rufe colorate!
Pui acolo pe pata, cu un pic un pic de apa, si il lasi asa 20 de minute, ar trebui sa iasa!
Bafta.

| FataCuDouaFete explică (pentru AlinaaAli):

Hanoracul e colorat.am incercat cu venish pentru localizarea petelor sau cam asa ceva si mai scrie pe el ca e si pentru bacterii,, distruge 99, 9% bacterii". crezi ca e bun, daca am incercat cu asta se intampla ceva, adica se decoloreaza sau altceva? maine sau poimaine cumpara mama pentru rufe colorate si l-am incercat pe asta, pateste ceva hanoracul meu?

| AlinaaAli a răspuns (pentru FataCuDouaFete):

Nu are ce sa pateasca, din moment ce e pentru rufe colorate!

| Olliee a răspuns:

Daca e alb cu clor, dai numai pe pata sau cu Vanish daca e colorat.