| Anonim_9586 a întrebat:

Cum pot slabi pana incepe scoala vreau sa slabesc 7 kg...Am 12 ani, 1.50 inaltime si 56 de kg.Va rog AJUTATI-MA...

16 răspunsuri:
mumoasa
| mumoasa a răspuns:

La 12 anisori ai tai tot ce ai de facut este sa mananci cat mai sanatos. Fara grasime si cat mai multe fructe si legumewinking
De asemenea ar fi recomandat sportul big grin
Mult succes!kiss

| fluturas a răspuns:

Poi si eu tot atatia ani, 1.58 :p 52 kg :p si eu as vrea sa mai slabesk cv cv, nu stiu incearca cv sport, mai putine grasimi si mai multe fructe, legume, apawinking dar nu esti chiar foarte grasawinking cu timpul eu cred ca o sa mai slabesti chiar daca nu faci sport regulat iar cu mancatul eu zic ca ar fi bine sa mananci putin, des si sanatoswinking kiss

| alexdop21 a răspuns:

Ai 12 ani, tu nu ar trebui sa slabesti, lasa corpul sa se modifice singur, dar nu o forta si tu cu el pentru ca nu e ok sa bagi in tine numai mec sau shaorma pentru ca o sa te ingrasi si mai tare!

| gabriela_7862 a răspuns:

Draga mea, tinand cont de varsta ta si de faptul ca in curand incepe scoala (si presupun ca faceti sport) ar trebui sa mai astepti. programul fix si miscarea te vor ajuta mult. si incearca eventual ca dimineata sa mananci inainte sa pleci la scoala, la pachet ia-ti doar fructe si seara mananca ceva usor (fructe sau un iaurt). ai grija de tine, esti inca in crestere si corpul tau in continua modificare.

| YLLL a răspuns:

Eu am 13 ani si 45 de kg si 1.55 inaltime
Ai cam multe kg.
Trebuie sa ai mese regulate, putine dulciuri si multa apa
Bafta:d

| obarbiebruneta a răspuns:

Ai doar 12 ani. Nu trebuie sa te intereseze cum arati. Cei care te plac te place asa cum esti.

| okei a răspuns:

Acuma vad ca toate fetele de pe pagina asta care vor sa slabeasca nu au mai mult de 13 ani.
De ce vreti sa slabiti? Cum a mai spus cineva lasati corpul sa se modifice singur.
Incercati sa evitati pe cat de mult : Untul, Margarina, Sunca, Parizerul, McDonalds, KFC, Shaorma and all of this shits.

Nu va mai alarmati ca nu aratati nu stiu cum, este si vina voastra pentru ca nu va uitati la ce mancati. E bine insa ca vreti sa slabiti dar mai este o intrebare, ambitie aveti?
Toate cele bune.
Alex.

| Anonim_9586 explică:

Pai si ce sa fac, cum sa las corpul sa se modifice?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fetelor ganditi gresit la varsta asta nu va faceti probleme de greutate la varsta asta sau vreti sa impresionati pe cineva mai asteptati inca 3 ani macar si apoi ganditiva la greutate dar daca te-ai ingrasat atata trebuia sa te gandesti inainte sa mananci la toate fast food-urile asa ca mare grija

eu nu ma plang am 3 ani si jumate 1, 65 si 55 kg dar ma gandesc inainte sa mananc toate prostiile nu pot sa zic ca nu mananc la mc dar regulat

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu conteaza varsta trebuie sa mananci multe legume, fructe, peste, piept de pui la gratar, fara carne grasa, dulcuri, sucuri, si incearca sa faci sport.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De ce toata lumea iti spune sa nu te apuci de slabit and so on? crede-ma ca acum, cand esti mica slabesti mult mai usor. asa ca. nu mai are rost sa repet ce trebuie sa faci pentru a slabi. ai nevoie de multa vointa. bafta happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am 12 ani, 1. 49 inaltime si 39kg si tot la fel as vrea sa slabesc nu stiu cum sa fac dar am inceput sa mananc mai mult fructe si o jumatat de mar inainte de culcare penrtu ca nu pot rezista si sa stii ca merge

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna.eu am 13 ani, 50 kg si 1, 60 inaltime si as vrea sa mai slabesc. ce ma sfatuiti?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am vazut ca multi ti-au sarit in cap dar stiu si eu cum e eu am 12 ani 1. 60 inaltime si eu tot incerc sa slabesc fac mult sport si mananc orez fiert otata ziua la mine merge

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna. Poi am vz toate comentariile.si toate au dreptate in felul lor.
Sa'ti dau un sfat.nu te mai chiunui sa slabesti... daca "burta" e din familie.adica mama ta sau tatal tau.au avut aceeasi problema cand erau mici.nu te mai stradui atat sa slabesti ptk sigur semeni cu dansi.sh nu ai dc sa depui atat efort degeaba.winking. Eu sunt exact ca tine.[12 ani. 1. 50].Si.si eu as vrea sa mai slabesc. dar am inteles ca la varsta mea nu se poate.sh vazund toate sfaturile. o sa mai astept.[dar daca vrei poti face sport in continuare-orice sport e bun pentru organism]. sper sa intelegi.>:d

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Io am 11 ani da las slabitu pana cresti si eu am vrut da am renuntat noi de pe clasa a 5a facem handbal voi nu faceti atunci mananca regulat si mai putin sibfa sport acasa