| blahblahblah_4207 a întrebat:

Cum pot slabi vreo 5 kg intr-o luna? Vreau sa slabesc pana incepe scoala. Am11 ani, 165cm si in jur de 45 de kg.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
10 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Nu poti si nu i bine sa slabesti asa repede pentru ca o sa le pui la loc in mai putin de o luna

| emima a răspuns:

Pai de ce vrei sa slabesti esti potrivita ba chiar mai trebuie sa iei in greutate 10 kg

| NoNameJunior a răspuns:

Alearga,fa exercitii, mananca chestii sanatoase(sa nu te gandesti la dulciuri sau prajeli), nu manca dupa ora 7 sii...cam atat.Succes!

| AlwaysDream a răspuns:

Tu vrei sa slabesti? straight face:O. Esti foarte slaba cum esti acum. Ai cu 10 kg sub normal, nu ai nevoie sa slabesti.

| andy123 a răspuns:

Buna! La varsta ta ar trebui sa consulti mai intai un medic nutritionist care iti va spune daca e nevoie sa slabesti si cum sa faci asta. Nu asculta sfaturi de pe internet, nu te vor ajuta si e posibil sa iti faca si rau. Cel mai bine consulta un nutritionist. Succes!

| blahblahblah_4207 explică:

Multumesc foarte mult, sunteti niste draguti! :*batting eyelashes

| UnNaMeD123 a răspuns:

Fa sportwinking

| rebeca_1583 a răspuns:

Nu mai manca piine si bea multa apa:*

| allealexa1232 a răspuns:

Esti in crestere! Ar fi bine sa nu ti cura de slabire ci mai degraba sa mananci fructe,legume si sa faci sport:sa sari coarda,sa alergi afara,sa joci elastic, ascunsa, stop alarma si multe alte jocuri sper ca ti-am fost de ajutor!

| hihihihi a răspuns:

Esti slaba, nu trebuie sa slabestiwinking