| anonim_4396 a întrebat:

Cum poti ajunge in SUA? E Adevarat ca e destul de greu? E adevarat ca iti trebuie minim liceul?

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

In principiu, ajungi cumparandu-ti bilete de avion dus-intors, dupa ce ti-ai luat viza de turist.
Ca despre munca acolo cu liceul, nu primesc, ca de aia au si ei gramezi.
Poate cu o facultate care se cere acolo, sau cu experinta masiva intr-un domeniu cautat.
Vezi conditiile lor de emigrare, pe site-ul oficial al guvernului american.
Conditiilea astea sunt valabile nu doar pentru America, si si Canada si Australia.

| corbulalbrosu a răspuns:

Destul de greu. Si/sau cu o doza destul de mare de sansa de a-ti fi acordata viza de catre functionarii din ambasda SUA. Bafta. Succes!

| mihai69 a răspuns:

Cum ajungi? cu vaporul sau cu avionul, dacă pleci din România. Cale ferată sau șosea directă nu există.
Nu cred că te întreabă ce școală ai. Asta dacă mergi ca turist.