| Elisabeta21 a întrebat:

Cum poti face o persoana sa se lase de fumat si de baut?

6 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Oferi un salariu de 2000€ dar un adict roman nu se lasa de alea pana nu moare

| RAY a răspuns:

Daca este constient de ceea ce poate sa pateasca, nu ne dam seama pana cand nu pierdem ceva

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Dar nu exista o reteta stabilita pentru acest lucru. Asta depinde de la persoana la persoana.

In timp ce unele persoane (hai sa zicem femei) se plang la partenerul lui sa se lase de asa ceva, ca nu mai suporta si posibil o sa plece, atunci unii barbati, chiar fac asta, altele persoane... nu prea dau doi bani pe aceste lucruri si nu se lasa. Sau altele pur si simplu nu sunt in stare sa faca asta.

Altele poate au nevoie de o trauma morala sa isi dea seama de acest lucru. Altele poate vad ca nu le ajung banii si se lasa. Sunt fel si fel de cazuri. Tu gaseste-l pe al tauwinking

| SilentRain a răspuns:

Il exilezi in pustiu, dacă schimbarea nu vine de la sine, nu ai prea exista șanse

| Sofer a răspuns:

Vicii grele. Vointa puternica din partea acelei persoane sa se lase de ele.

| oglindasultanului a răspuns:

Sa-i fi tu inlocuindu-le