| RAY a întrebat:

Cum poti renunta la un viciu care isi face rau?
sfaturi

4 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Gandind ca iti face rau si iti pune viata in pericol..gandeste-te ca viata este frumoasa si merita traita si fara acel viciu..multumeste-te ca esti intreg si ca nu ai probleme de sanatate..inca.
daca iubesti viata, daca te respecti si daca iti iubesti familia, vei renunta la acel viciu, indiferent care ar fi el.
Incurajeaza-te singurel, si impune-ti multa vointa, nu lasa sa te conduca doar gandurile negre
O zi bunahappy

| Musique a răspuns:

Cu voință.
Ai nevoie de motivație.Caut-o în orice.
Baftă!

| Duce a răspuns:

Trebuie sa duci o lupta in interiorul inimii talewinking

| anonim84 a răspuns:

Te duci la psiholog.