| SaveTheNature a întrebat:

Cum poti trimite invitatii la nunta pe facebook?

Răspuns Câştigător
| GatitulMiresei a răspuns:

Cum trimiti invitatii de nunta pe Facebook

1. Creeaza eveniment: Nunta ta, cu Detalii, Unde, Cand
2. Confidentialitate: seteaza Privacy options
E foarte important! Seteaza Invite only. Adica tu hotarasti cui trimiti invitatie.
3. Cui trimiti invitatia.
Apasa Invite friends, apoi alege persoanele carora vrei sa le trimiti invitatie, una cate una.

| SaveTheNature explică (pentru GatitulMiresei):

Am inteles, Cand am decis sa trimit invitatii pe facebook am luat in considerare urmatoarele:
1. Majoritatea prietenilor mei sunt plecati in starinatate si se vor intoarce in Romania in august (majoritatea).
2.Bineinteles ca voi face si invitatii tiparite pe care le voi inmana tuturor celor cu care am ocazia, si reusesc sa intru in contact direct sau prin intermediul altor persoane.
3. M-am pus in locul unui "invitat" la o nunta si nu m-as supara daca as primi invitatie, telefonic, pe facebook, tiparit sau oricum. Dar prefer sa fie de la nuntasi happy.
4. Suntem in era "virtualului" a internetului, a emigrarilor, si situatia face sa nu mai intram in contact cu persoanele dragi la fel ca in 89 de ex. happy
Multumesc pentru raspuns oricum.

3 răspunsuri:
| Mihai_Sava_1988 a răspuns:

Am nunta pe 20 august si nu stiu cum ss trimit invitatii prietenilor plecati