| anonim_4396 a întrebat:

Cum putem ajuta persoanele infectate cu HIV SIDA?

2 răspunsuri:
kratos
| kratos a răspuns:

Sa le fi alaturi si sa nu le discriminezi... Sa te feresti sa iei virusul e ok dar sa-i arunci la gunoi pe cei bolnavi(nu prea)...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Din pacate este o boala grea, cum sa-i ajutam : sa le fim alaturi, au inceput sa apara scheme de tratament moderne astfel incat se prelungeste viata cu inca 10 ani si peste 10 ani apare iar un tratament si tot asa pana cand bolnavul ajunge la media de varsta pentru finish.