| octa2021 a întrebat:

Cum reusesc anumite persoane sa-si faca asa de multi prieteni?

8 răspunsuri:
| Lioana a răspuns:

Fiind la randul lor prietenosi. Trebuie mai intai sa fii tu un bun prieten pentru a avea prieteni.

| siriusblack98 a răspuns:

Au ceva ce se numeste Ipocrizie.Sunt actori excelenti.Astia mai simpli si sinceri au maxim 1-2 prieteni.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fiind falsi.

| Victoria18 a răspuns:

Au acel ceva in ei...

| octa2021 explică (pentru Victoria18):

Dar,ce? Eu am doar doi prieteni de baza, dar îmi este greu pentru ca stau departe de mine si mai au si un loc de munca încărcat.

| AliTheo18 a răspuns:

E doar de fatada, crede-ma, majoritatea se barfesc intre ei si sunt certuri etc, daca ne gandim la grup de prieteni, in care se cunosc toti, se destrama in timp. Daca au prieteni diferiti, da, e posibil sa vorbesti cu multa lume, mai alea daca esti baiat, baietii se cunosc intre ei, dar unii sunt doar asa, azi da, maine nu, de obicei se cearta, a doua zi se impaca, depinde. Cum reusesc sa-si faca prieteni? Daca e fata o baga in seama o groaza de baieti, sau daca umbli prin diverse locuri cu mai multi prieteni, la randul tau o sa cunosti altii comuni si tot asa, si cum ziceam de baieti, ei se cunosc intre ei etc.

| AlYouNeedToKnow a răspuns:

Sunt in general prieteni episodici. Toate persoanele au un cerc doar de 3-4 oameni in care au incredere. Oamenii aia care au câte 2k prieteni nu sunt puși chiar așa pe bines cu ei, crede-ma happy

| DoriB20 a răspuns:

Cuvantul "prieten" e folosit si cand nu e cazul.Eu cred ca unii oameni nu au niciodata un prieten adevarat la fel cum altii nu si gasesc dragostea adevarata dar altii pot gasi acel prieten in maxim 2 persoane.Mai multi sunt amici si nimic mai mult.