| anonim_4396 a întrebat:

La facebook, cum faci sa blochezi anumite persoane care-ti sunt prieteni sa nu vada anumite lucruri(cum ar fi prieteni, poze etc). Ofer fundita cine-mi explica.

Răspuns Câştigător
| Criss9581 a răspuns:

Este destul de usor.te duci sus in coltul din dreapta si vezi ca langa HOME ai o sageata in jos, apesi pe ea si dupa la PRIVACY SETTINGS dupa dai CUSTOM dupa iti apare un dreptunghi unde ai scris THESE PEOPLE OR LIST si acolo dai SPECIFIC PEOPLE OR LIST si dupa la HIDE THIS FROM @si numele persoanei care doresti sa nu vada anumite lucruri. cam atat, sper ca ti-am fost de ajutor :*

2 răspunsuri:
| anss23 a răspuns:

Te duci pe profilul acelei persoane si in dreapta sus e o coloana cu niste setari:"Friends" "Subscribed" "Message" si dupa Message e ca un fel de rotita,dai clik pe ea,apoi pe Report/Block si bifezi ce ai vrea sa faci din lista aia, apoi dai Continue. Daca vrei ca acel prieten sa fie scos de la prietenii tai si sa nu mai poata sa-ti trimita cerere de prietenie dai Block, daca vrei doar sa nu mai fiti prieteni alegi Unfriend.

| Stefanita_Paun_1994 a răspuns:

Iti dau facebook-ul pe privat