| Război a întrebat:

Cum reusiti sa faceti fata unor tentatii precum fumatul?

9 răspunsuri:
| AvalohAlyn a răspuns:

Ma gandesc c fumatul imi afecteaza sanatatea, mai ales plamanii si ca tot el imi scurteaza si viata.Si nu imi mai trebuie ceva care imi face atat de rau.

| gemeni6226 a răspuns:

Mie mi-a fost foarte simplu:urasc chistocurile, urasc mirosul de tigara de aceea nici nu am incercat si nici nu doresc sa incerc.

| Nirvanaaa a răspuns:

Pai ma gandesc ca dau bani degeaba..si ma imbolnavesc..plus ca sunt alergica la fum..incep sa tusesc daca simt mirosul tigarii.

| Suck a răspuns:

Foarte simplu... am un regim foarte sănătos şi pur şi simplu nu suport mirosul de țigară, alte tentații (droguri, alcool în exces sau "ierburi" legale) pur şi simplu e mai importantă performanța sportivă.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

"rezist" pentru ca nu e o tentatie. am fumat si eu 3 luni acum ani buni dar cand am vazut cati bani dau am lasat-o balta. acum nu as fuma pentru ca duc o viata destul de sanatoasa ( mananc sanatos si fac mult sport) si doar tampit sa fiu sa stric asta fumand sau mai stiu eu cum

| ubox7007 a răspuns:

Sincer pur si simplu actionez.

| CezarinaLunaria a răspuns:

Simplu...la cât de scumpe sunt, mai bine îmi cumpăr fructe sau legume.

| JonSnow a răspuns:

Cum iti spune si doctorul primul lucru ambitia!

| InvictusSteele a răspuns:

In primul rand ambitia si un regim de viata cat de cat sanatos. Plus avantajele pe care o sa le ai si cati bani o sa economisesti.