| anonim_4396 a întrebat:

Cum reușiți să vă concentrati la o treabă pe care trebuie s-o faceți deși nu aveți niciun chef?

3 răspunsuri:
| Drimmero a răspuns:

Daca e neaparat nevoie s-o fac imi dau interesul si aia e, ma gandesc ca daca rezolv, mai incolo fac ceva ce-mi place si voi avea timp, asa ma motivez.

| Nemessys a răspuns:

Ma gandesc la motivul pentru care vreau sa fac acel lucru si iti dai seama ca trebuie sa fie unul bun. Si incerc sa-mi fac o rutina din asa ceva. Azi putin, maine putin si tot asa. De exemplu la citit. Citesc azi o pagina, maine tot o pagina si incerc sa-mi fac o rutina din asa ceva. Daca peste o luna, nu citesc nimic intr-o zi, o sa simt ca ceva lipseste. Este foarte greu sa adaugi dar si sa scoti activitati noi din rutina ta zilnica.

Cred ca la ce te referi tu, poate sa fie o treaba care tie nu-ti aduce niciun beneficiu dar cumva esti obligata de altcineva sa o faci laughing.

| FreddieM a răspuns:

O incep, restul vine dupa.