| DenqOO a întrebat:

Cum sa am incredere in mine?

9 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Prin puterea mintala

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

De ce n-ai? Și aceasta se dobândește în acțiune.
Un exemplu. Pe verso la medaliile oferite de armata sovietică scria.
Nașe delo pravoe, mî pabedim. Cauza noastră este dreaptă. noi învingem. Puteau fi ei siguri 100% că vor învinge? 100% nu. Dar se încurajau. că așa va fi. Iar această încurajare era și ea necesară.
Aveam un prieten care mă încuraja așa.
Hai! Curaj!
Așa am auzit comenzi din armatele medievale romănești. Nu aveau toți puști, flinte, nici măcar săbii. Era bun și parul, ghioaga.
No, hai! No, amu! No, cu tătul!
Napoleon a luptat du austriecii și a avut o dată în față un grup de grăniceri, oameni de la marginea imperiului austriac, români din Ardeal. Napoleon le-a descris curajul în luptă în memoriile sale. Știi cum se încurajau la luptă?
Doi, mai! Doi, mai! ( Dă-i, măi!)
Și dta te poți încuraja.
Repeți de 25 de ori dimineața la prânz și seara.
Curaj și încredere în mine.
Metoda Couee.
Iar dacă ești credincioasă, te rogi la îngerașul tău.
... Eu sunt mic, tu fă-mă mare,
Eu sunt slab. tu fă-mă tare... ( etc).

| Celcestietot a răspuns:

Prin abilitatile pe care le detii... nu big grin?

| oglindasultanului a răspuns:

Alege un obiectiv

| DonEduardo a răspuns:

Repeta-ți in gand timp de aproximativ o lună, de 30 de ori/zi in fiecare zi, în mintea ta, propoziția "Am incredere in mine".

| Andreeeush3369 a răspuns:

Nu te mai concentra doar pe esecuri, ci priveste mai mult partile pozitive si calitatile pe care le ai, si nu ai cum sa nu ai, faptul ca nu ai incredere in tine e si din cauza gandirii pesimiste, incearca sa nu te mai subestimezi, si lasa tendinta de a te compara, ca sa ai incredere in tine trebuie mai intai sa schimbi felul cum te vezi pe tine

| DenqOO explică (pentru Andreeeush3369):

La mine neincrederea vine ca constant am dat-o in bara, sau e cineva care e nemultumit

| Andreeeush3369 a răspuns (pentru DenqOO):

Nu te cunosc personal deci nu ti pot spune decat atat