| Calinizvoru a întrebat:

Cum sa ard 1500 de calorii pe zi? Ziceti-mi tehnici,cum ar fi mersul pe jos,mersul pe bicicleta, gimnastica etc...Eu ard nefacand nimic 2000 calorii,asta este rata metabolica bazala a mea, si prin exercitii vreau sa mai ard 1500 calorii, care inseamna 3500 calorii arse, mananc 2000 deci asta inseamna 1500 calorii arse pe zi.Credti ca e ceva neinregula? Totusi ce sa mananc? Ce sa mananc mai mult? Proteine, lipide sau glucide?

1 răspuns:
suntserios
| suntserios a răspuns:

1500 calorii, daca nu esti obez si ai o greutate normala, le arzi in cam 20 km de alergare moderata