| Z10fortza a întrebat:

Cum sa faci timpul sa para ca trece îngrozitor de greu la o vârstă în care încă mai ai suficient timp liber dar începi sa anticipezi accelerarea percepției timpului? Îmi iau doar o mica perioada (câteva săptămâni) în care sa încerc acele lucruri care îți dau senzația unei ore de mate sau ținutul respirației. Încerc sa ajung la o senzatie(cel puțin temporara) de control asupra propriei percepții a timpului.

2 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Timpul nu îl percepi atunci când te focusezi intens la o activitate.

| Emma30555 a răspuns:

Cred ca dacă ieși din rutina percepi timpul ca trecând un pic mai greu, adică îl simți altfel