| Rorry a întrebat:

Salutare, de vreo saptamana am o senzatie enervanta de nod in gat. Stiu ca senzatia asta e asociata cu anxietatea, stresul sau cu atacurile de panica. Trec printr-o perioada foarte stresanta, deci are cumva sens, dar am vrut sa stiu daca e cineva dintre voi care a avut senzatia de nod in gat mai mult de o zi si cum i-a trecut, daca a fost la medic, nu stiu...orice sfat e bun. O sa ajung si la medic... eventual, daca nu imi trece de la sine. Dau funda, evident happy

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Mie mi-a trecut cu putin calciu si vitamina A+D2

| alessia5158 a răspuns:

Du-te la un endocrinolog pentru un control al functiei glandei tiroide --- poate ca ea este 'vinovata " de tot raul!

| Rorry explică (pentru alessia5158):

Am fost la endocrinolog, mi-a zis ca nu e de la tiroida. imi fac analizele de doua ori pe an, toate perfecte.

| BuLaNNNeL a răspuns:

N-am avut, dar iti recomand autosugestia (probabil ca nu ai nimic dpdv al sănătătii ci doar e in capul tau, rezultatul stresului, atac de panica etc). Citeste despre autosugestie, pune-o în aplicare si vezi cum merge. Dacă tot persista verifica si un medic pentru liniștea ta. Iar daca medicul va spune ca esti perfect sănătoasă și nu ai nimic, dar totusi tu resimți acele noduri si stari, du-te la psihiatru (Nu esti nebuna, doar ca ei sunt specialiști, stiu intr-o oarecare masura cum functioneaza mintea umană si iti pot prescrie ceva "calmante" nu cred ca e termenul potrivit care sa te faca sa uiti de chestiile astea sau poate pur si simplu te vor ajuta doar din sfaturile date), nu recomand psihologii, aia sunt niste martalogi care-ti asculta cu o adâncă durere-n **** necazurile tale, după care se prefac ca le pasa, iti dau "niste sfaturi" si ti-au luat banii.