| jocurizidezi193 a întrebat:

Cum sa-i fac pe ai mei sa ma lase sa iau mai multe animalute in casa? gen eu le-as face curatenie,dar tot nu vor, desi eu vreau sa-mi umplu casa de animale.

3 răspunsuri:
| dullcat a răspuns:

Buna.Esti liber/a sa-ti umpli casa de animale atunci cand traiesti pe cont propriu.Un singur animalut sau doua sunt mai mult decat suficiente in locuinta unei familii. Apoi, toti copii spun asa, insa ce sa vezi, tot parintii ajung sa aiba grija de ele.laughing Iar mai multe presupun automat cresterea costurilor lunare, pe langa chestiunile de igiena etc.Incearca sa gandesti un pic mai la rece, respectand decizia parintilor tai.

In acelasi timp, gandeste-te ca sunt multi copii carora nu li se permite sa aduca nici macar un animal de companie in casa.Recunosc ca eu am fost unul dintre acei copii.laughing Prin urmare, pretuieste-le pe cele pe care le ai si mai amana putin din intentia ta, de altfel foarte buna, de a salva cat mai multe animalute, oferindu-le un camin.

| jocurizidezi193 explică (pentru dullcat):

Mai am putin pana ma angajez, am ma grija de ele ca mie imi plac.

| dullcat a răspuns (pentru jocurizidezi193):

Din felul in care raspunzi, nu ai zice.laughing