| AvalohAlyn a întrebat:

Cum sa imi inveselesc ziua? Voi cum va inveseliti ziua?
Ce va aduce,bucurie,veselie,fericire?
Cand esti mai trist, ce faci ca sa aduci putina bucurie in viata ta?

Răspuns Câştigător
| Cameliapantiru a răspuns:

Buna, Alan!
Citeste o carte frumoasa si interesanta, mergi la cinema la un film bun, asculta muzica vesela, joaca-te cu motanelul tau sau cu un catel de afara, din fata blocului tau/casei tale, suna un prieten vechi, de care iti este dor, si propune-i sa va vedeti la un taifas, cu o cafea si o prajitura in fata.
Iti trimit un link cu muzica italiana, de Ricchi e Poveri, care pe mine, de fiecare data, ma energizeaza si ma face sa ma simt bine, bine de tot!
Sper sa aiba efect pozitiv si asupra ta:
https://www.youtube.com/watch?v=-KUChROIaKA
Zi frumoasa, cu bucurie, pace si armonie in inima, iti doresc!

| AvalohAlyn explică (pentru Cameliapantiru):

Multumesc mult pentru sfaturi.
Frumoasa si melodia.
Sper sa incerc sa imi fac viata putin mai frumoasa.happy
O zi minunata si un weekend placut.

| Cameliapantiru a răspuns (pentru AvalohAlyn):

Cu drag!
Poti incerca si sa iesi la o plimbare, macar de o jumatate de ora, sau sa faci vreo forma de sport/miscare, e un mod ideal de a te inveseli, sa stii...
Iesi afara, daca vremea e placuta, plimba-te prin parc, bucura-te de fulgii de nea (prin Iasi nine asa incetisor si e o placer sa simti in palme si pe varful nasului contactul cu zapada), sau daca ploau si e urat du-te la o cofetarie/cafenea si savureaza ceva bun (un ceai aromat, o cafea cu lapte sau frisca, fursecuri, o felie de tort de ciocolata, niste prajiturele asortate etc) sau in Mall, vezi si tu ce noutati au mai aparut prin magazine, fa mici cumparaturi, asculta un concert (in general, sambata seara, prin Mall-uri, mai sunt concerte si e atat voie buna la acestea, incat e imposibil s anul te ''contaminezi'' si tu cu veselie).
Ma bucur ca ti-a placut muzica recomandata!
O zi minunata si tie! Pupici!

10 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Nu ma gandesc la ce ma intristeaza si reusesc. E soare man. Hai afara.

| AvalohAlyn explică (pentru DoarBogdan):

E soare la tine, ca la mine ii mohorata vremealaughing
In ultima vreme is cam trist/plictisit/abatut si fiind si vremea mai mohorata se accentueaza starea.
Astept sa vina primavara/vara.big grin

| DoarBogdan a răspuns (pentru AvalohAlyn):

Man. Eu aseara eram distrus big grin Si astazi am vazut soarele. Nici nu imi vine sa cred de ce mi-a trecut asa. Sper ca asta seara sa nu revin la starea aceea.

| R0R0 a răspuns:

Faci ceea ce iti place tie.
Asa vei fi fericit si multumit!

| SergiuBoss11 a răspuns:

Ma joc metin 2

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Petrişor, ai revenit? Ți-o înveselesc eu, dă-mi adresa, toporul este pregătit.

| Anonymy05 a răspuns:

Incearca sa zambesti timp de 60 de secunde si starea ta de spirit se va inviora.

| Silvianus a răspuns:

Asta e o intrebare de un copil neghiob care este prea slab sa creada in propriile sale forte si crede in barbos si alte zeitati. Prin intrebarea asta imi arati ca esti nefericit, oare de ce? Nu iti aduce dumnezeu destula fericire? Sau nu meriti?laughing