| Carmen_4042 a întrebat:

Cum sa ma imbrac si cum sa ma coafez la banchet? Am 12 ani, 1 metru 54 parul mediu si saten.

Răspuns Câştigător
| Ramonika_5243 a răspuns:

Phey depinde si de gusturile tale.un exemplu bun de coafura e ceva simplu adecvat varstei tale:),dar depinde si de tunsoare. poti opta pentru ceva simplu,ca o coada de cal sau daca ai bretonul intr-o parte poti sa ti-l intorci putin cu ondulatorul,si restul parului sa ti-l faci cu placa,sau invers:doar bretonul drept si restul parului ondulat;)si te poti imbraca cu o rochita draguta, nici prea simpla nici prea extravaganta, dar depinde si daca banchetul este organizat seara sau pe timpul zilei. daca este ziua poti alege ceva de genul http://www.allshops.ro/......-11818.jpg si pantofi de genul http://images9.okr.ro/......00_700.jpg si mai ales ca portocaliu se potriveste perfect cu gri:), si daca vrei si un sfat de machiaj.banuiesc ca ti-ar prinde bine. poti incerca un fard bej mai inchis, dermatograf si un rimel bun si putin luciu de buze din acela care da si putin volum buzelor:). incearca si o sa arati minunat:)
iar daca banchetul este seara poti incerca o rochie ca http://www.allshops.ro/......376868.jpg si niste pantofi tot cu talpa ortopedica, roz negri sau albi:), si poti opta pentru un machiaj de genul: fard roz cu dermatograf negru si luciu de buze transparent cu reflexe roz:):-*deci bafta la gasirea tinutei potrivite si sper ca te-am ajutat.P.S.:dupa banchet sa imi arati si mie cateva poze:P

2 răspunsuri:
| firstb a răspuns:

Cat mai normal posibil. pentru. varsta ta. happy

| Ramonika_5243 a răspuns:

Merci pentru fundita si distractie placuta la banchetkiss