| Calinizvoru a întrebat:

Cum sa nu mai vreau sa beau cola? Cola ingrasa stiti? Iar eu fac sala si daca beau Cola nu slabesc iar eu vreau sa slabesc.Cum sa nu mai vreau sa beau Cola? Un pahar de 250 ml de Cola are 100 de calorii iar eu beau 3-4 pahare care inseamna 400 de calorii, ce sa fac?

5 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Eu ma mir ca nu te-ai saturat de cola daca bei zilnic. Eu daca beau 3 zile suc dupa nu-mi mai trebuie minim o saptamana

| RAY a răspuns:

400 de calorii nu este mult, de exemplu, in loc sa manc pizza cu coca cola = 800 de calorii,beau doar coca cola,importante sunt caloriile,taie de pe lista alte alimente gen paine, patiserie, dulciuri, grasimi, pizza

suntserios
| suntserios a răspuns:

Cola ingrasa? nuuuuuuu cred, cum sa ingrase o bautura plina de zahar si chimicale?

inlocuieste cola cu suc natural de fructe sau apa minerala daca iti plac bulbucii

| drutzix a răspuns:

Simplu, nu mai bei laughing
Eu acum un an am spus "De azi nu mai beau cola" si asa a fost.

| Golyat18 a răspuns:

Da, greu, daca bei o saptamana doar fanta te scarbesti si apoi nu mai poti bea, deci poti sa spui ca ai scapat de fanta.
Dar de cola nu ma satur niciodata, daca am o sticla beau pana o termin, de asta mai bine nu imi cumpar.
E greu!