| Annytza1597 a întrebat:

Cum sa o conving pe mama sa ma lasa sa imi iu hamster/caine?

3 răspunsuri:
| Bunicul62 a răspuns:

Am eu un soi de hamsteri si ii tot prind cu cursa daca vrei fata mosului si esti de prin Braila te pot ajuta.La noi in sat nu dormim cu ciinii in casa ca ei sunt rinduiti sa stea legati si sa dea veste. Seara ii lasam slobozi ca mai sunt si unii cu apucaturi si cind sar gardul sa fure gainile il apuca ciinii de nadragi si il judeca ei dupa mintea lor cateleasca

| CherryLove a răspuns:

1 mamele vor sa le arati ca meriti cand ceri ceva 2 dupa ce iti iei hamster sau caine trebuie sa ai grija de el ca dupa aia sa nu ploua cu reprosuri manioase din partea mamei gen " ti am luat hamster/caine si n-ai grija sa ii faci curat. ti-am luat caine si ti-e scarba sa iesi cu el dimineata si seara sa-l plimbi ( mai ales cand ploua ). ti am luat hamster si l-ai pierdut prin casa si nu-l mai gasesti eventual e blocat dupa dulap si e mort de foame. " xD cam asa sta treaba. Am avut hamsteri si ii pierdea mama prin casa si nu -i mai gaseam 2 zile pana nu rodeau pereti sau mobila sa ne dam seama unde au ramas blocati. Am avut si pisica si acum am iepure si e greu de ingrijit, face mult pipi si cacuta si mananca ca porcul dar e alb ca fulgu de nea si il iubesc.

| Annytza1597 explică (pentru CherryLove):

Da c-am asa e...ai dreptate...dar mi-a zis ca ma lasa cu papagal.si mi-a luat pana la urma!