| Anonim13265464 a întrebat:

Cum sa scap de emotii?

Sunt o persoana foarte emotiva de exemplu la romana ne-a pus sa citim teme si m-am bucurat cand m-a pus pe mine pentru ca am muncit din greu la ea ca sa fie perfecta ei bine cand m-am apucat sa citesc mau pucat niste emotii am inecput sa vorbesc repede si nu prea clar

sau de exemplu ma asculta cu toate ca eu stiu ca am invatat daca ma ridica in picioare ca sa ma asculte incepe sa imi tremure vocea si uit totul(mi se amesteca informatile in cap

sau daca raspund la vreo materie iar care imi place iar ma apuca emotile sau daca cunosc pe cineva tot la fel mi se intampla

ce sa fac ca deja a devenit foarte penibil?(am 16 ani)

1 răspuns:
| Name_3685 a răspuns:

Nu te stresa! nu te gandi la vai.ce intrebari o sa`mi puna... oare o sa stiu? oare nu? fi relaxat. crede`ma chiar functioneazahappyasa am facut si eu m`am stresat ata de tare odata si am luat 7 si imi invatasem, iar alta data cand nu am avut nici un stres am luat 9. DEci tine minte sfatul meu: fi u insuti:*pup succes