| raulfelician a întrebat:

Cum sa-ti convingi parinti sa-ti ia jocuri de playstation2 de alea urate?

1 răspuns:
| DrDeath a răspuns:

Pai poti sa le spui ca este un joc nou aparut si toti prietenii tai apropiati il au si nu vor sa til imprumute.
Daca nu merge treci la planul b care consta in:
,, Mama sunt destul de mare in cat sa ma joc acest joc, nu mai am 7 ani, te rog iami jocul ca promit sa fiu cuminte si nu o sa ma joc mult.(Dupa ce ti la luat te joci cat vrei ca nu il mai poate da inapoi).
Daca nu merge treci la planul c care consta in:
Uite ce note bune am luat la scoala.(Daca nu ai note bune la scoala faci altfel)Poti te rog sa imi cumeri acest joc pentru ca am fost asa cuminte si nu am primit reclamati de la profesor?
Daca nu ai note bune timp de 2 ore stai cu caietul de romana in fata si cu castile in urechi(ai de grija sa nu iti vada castile)ascultand muzica si data viitoare cand mergi la magazin te duci si ii rogi foarte frumos sa iti cumpere jocul.

Sper ca ti-am fost de ajutor.winkingSucces