Întrebare recomandată | Barbiiiedoll a întrebat:

Cum sa trec peste moartea fostului prieten crying?

32 răspunsuri:
| Simonaaaaaaaaaa a răspuns:

Discuta cu un psiholog ...iti va face bine.Acelasi lucru l-am facut si eu in urm a unei depresi straight face si mi-a fost de folos.
Indicat ar fi sa te detasezi de tot ceea ce tine/tinea de el.
Capul sus... sunt lucruri mult mai tragige care ne doboara, dar nicidata nu trebuie sa uitam sa ne punem "happy" si sa trecem mai departe pentru ca vor mai urma lucruri neplacute. happy :*

| AlCoLiKdEnIsA a răspuns:

Timpul vindeca rani este oribil prin ce treci... imi pare rau
Poti iesi cu fetele in oras, in mall, sa faceti cumparaturi. Momentan ce ai nevoie este un portofel plin
Iesi afara! Nu sta in casa, si daca iesi, iesi cu cineva care te face sa razi sa te simti bine sa treci peste si sa uiti macar pentru moment;-)
O seara placuta, sper ca te-am ajutat.
Intr-o zi vei vedea acea luminita din capatul tunelului, nu acum dar intr-o zi vei vedea cum viata iti surade.
Am incercat sa ma pun in locul tau, e cumplit, nu doresc nici dusmanilor o asemenea durere.
Vorbeste cu fetele, luati inghetata, ciocolata calda, si iesiti intr-o seara unddva sa va distrati!
Bafta! Sper sa treci peste cat mai curand, sa ai o viata minunata si ca aceasta sa fie singura piedica din viata ta kiss sa te faci bine cat mai curand;-)

| ElenaDanielaE a răspuns:

Doamne, chiar imi pare rau prin ce treci! sad
Cere ajutorul unui psiholog! sad

| Unleash a răspuns:

Pune întrebari pe TPU. Toţi o să iţi spună cât de rău le pare pentru tine. O să iţi fie mai uşor să treci peste, mai mult ca sigur.

| zaratu a răspuns:

Imi pare rau pentru ce i s-a intamplat prietenului tau ar fi indicat sa mergi la un psiholog ca sa te ajute sa treci prin aceasta cumpana teribila care ti-s-a intamplat tie

| oprescudorin11 a răspuns:

Cauta altul! Viu!

| dragodana a răspuns:

Salut! Condoleante! Te inteleg perfect chiar daca la momentul respectiv nu mai eram impreuna.Momentan e greu. Tare greu. Daca ti se pare ca prietenele nu te pot ajuta du-te la un psiholog.Nu,nu nebunii se duc la psiholog.Aia se duc la psihiatru.
Iesi la un suc sau la o plimbare in mai multi, vezi un film, joaca-te pe calculator. Timpul iti va alina durerea.Nu-l vei uita, dar nu vei mai fi afectata cand te vei gandi la el.
Curaj! Totul va fi bine.

| sofisis a răspuns:

O sa treci odata cu trecerea timpului.
Fiecare are propriile lui metode sa faca fata unei pierderi asa ca raspunsul sta in tine.

| sensualus a răspuns:

Cam cat timp a trecut

| Danysan a răspuns:

Gandeste-te ca Ficare o sa ajunga acolo mai devreme sau mai Tarziu dar tu ai o Viata de trait si nu ai nici o Vina ca s-a Intamplat asta.E greu dar cred ca el ar vrea sa iti continui Viata daca ar pute-a sa iti spun asta. Calmeaza-te pentru ca Intotdeuna o sa fie cu tine.

| Macryna a răspuns:

Nu stiu ce poate fi mai trist sad imi pare rau discuta cu un psiholog sad

| Barbiiiedoll explică (pentru sensualus):

4 zile sad

| Mariiuta a răspuns:

Dar de ce a murit si cati ani avea? daca nu te superi..si cred ca iti este greu un timp iti va fi, dar iti vei reveni cu timpul.tu mergi aprinde o lumanare roaga-te pentru sufletul lui, da de pomana si te vei mai linisti si iesi din casa nu te refugia in tine m-ai rau iti facisad

| Barbiiiedoll explică (pentru Mariiuta):

A murit intr-un accident de masina. avea 23 de ani sad..asa voi face dar oricum nu prea cred ca o sa imi treaca prea de curand crying.

| andrei1237 a răspuns:

Condoleante tie si familiei tale! Cel mai bine ar fi sa reflectezi asupra ta cautandu-ti un psiholog.

| SarahAviva a răspuns:

Timpul vindeca orice. Este extrem de dureros insa cu timpul te vei impaca cu ideea si iti vei continua viata asa cum este normal. Incearca totusi sa vezi partea buna a lucrurilor. Imi pare rau, doresc multa lumina in sufelt.

| RamonR a răspuns:

Ma gandesc ca in sufletul tau e o lupta foarte dureroasa, si poate viata ti se pare lipsita de sens acum. El te va privi si te va proteja de acolo de sus, in zilele urmatoare incearca sa iesi cat mai mult cu prietenii, in parc, la o ciocolata calda etc. Poti merge la un psiholog, pentru ca daca as fi in situatia ta asa as face, te va ajuta mult sa treci peste. Ai sa vezi, cu timpul viata o sa-si recapete sensul happy, fi tare...

| PedoBarbie a răspuns:

Păşeşte peste.

| BiuL a răspuns:

Din pacate nu prea ai ce face sad trebuie doar sa ai rabdare cu tine, sa intelegi ca moartea face parte din viata si sa ii dai timpul niste timp, pentru ca in final el vindeca orice.

| FytzZa a răspuns:

Pai, asta nu poate trece acum. Sau peste o saptamana.Asteapta! cu timpul, o sa il uiti! Bine poate nu poti sa iti faci altul momentan! Dar, ai incredere si o sa poti sa treci si peste asta!winking

| Yamaha123 a răspuns:

Pai nu te mai gandesti la el!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cauti altu, next top model.
Condoleante!
Mai mult de atat nu am ce sa comentez.

| Marryisdreaming a răspuns:

Este greu. Dar viata trece... Daca vrei, incearca sa iti faci alt prieten, pe care sa-l pui la scara de prietene unde se afla si celalalt. Sper ca te-am putut ajuta. Imi pare rau...

| Albnegru10 a răspuns:

Condoleante. Incearca sa nu te mai gandesti la el.

| Barbiiiedoll explică (pentru Albnegru10):

Dar nu pot sad straight face

| Cristi19 a răspuns:

Incearca sa nu te mai gandesti la el si sa treci mai departe si sa gasesti pe altcineva ca si cum ar fi o despartire, este destul de rau dar asa ti-ar fi tie cel mai usor

| CasaSiDesign a răspuns:

In primul rand condoleante. Iar ca sa treci mai usor peste eveniment considera plecarea lui dintre noi ca fiind intr-un loc mai bun lipsit de grijile pamantesti. Tuturor ne este frica de moarte pentru ca nu stim ce ne asteapta dupa. E in natura umana frica de necunoscut. Dar traim cu speranta ca dupa moarte va fi ceva mai bun pentru noi...

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru oprescudorin11):

Nu ai tact

| oprescudorin11 a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

Nu doar eu, ci si viata sau moartea! Mie mi-au murit 99, 9 % din prieteni. Ce pot face? Dusmanii imi traiesc ...cam toti! Pentru ultima afirmatie as cam plange! Pentru prima raman doar mut! Desi am spus ceva reprosabil.

| raduradu2014 a răspuns (pentru oprescudorin11):

sad