| veronique122003 a întrebat:

Cum sa trec de moartea animalului de companie?

Răspuns Câştigător
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Nu poti sa treci peste asa cevastraight face
De ce zic asta?
Pentru ca in 2010 am pierdut catelusul nostru de suflet, l-am crescut de la 3 saptamani, l-am avut timp de 5 ani, din pacate a fost lovit de cineva cu "suflet" maresad
Am incercat si mi-am cumparat alt catel, crezi ca am putut trece peste? nici gand!
Nu este un obiect sa il poti inlocui, cel putin asa vad eu lucrurile.
Avatarul meu este dovada vie ca nu ma pot desparti de el.
Incearca sa te consolezi/si sa iti iei un nou prieten de companie.
Cel putin mai uiti de suferinta.
Imi pare rau pentru pierderea pricinuita si te inteleg perfectstraight face

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Timpul vindeca orice rana.Nu o sa uiti dar nu te va mai durea asa tare.iti cumperi sau adopti alt animal de companie si iti reversi dragotea asupra lui. Poate fi o rasa la fel ca cel decedat si iti va fi mai usor.

Răspuns utilizator avertizat
| TiniS a răspuns:

Uhm. Ceva destul de naspa. Imi pare rau! sad Tu trebuie sa fi puternic/a si sa treci peste. Animalutul tau probabil este intr.un loc mai bun si nu va uita niciodata ce stapan/a minunat/a a avut :*

| Bianche23 a răspuns:

Buna ...si eu am trecut prin asta este greu imi pare rau, si ca un sfat sa treci peste fa-ti de lucru, incearca sa treci peste bucurate fi fericita fa diverse activitati, iesi cu prietenii destindete, take care! sper ca te-am ajutat