| KaRyNa444 a întrebat:

Imi e putin rusine...Am paduchi de o zi si nu stiu cum sa scap de ei! Ce trebuie sa fac?

5 răspunsuri:
| Vulvatron a răspuns:

Nu e nicio rusine, probabil ai purtat un fes/sapca/palarie care nu era a ta happy Ai doua solutii, cea mai "naturala" te razi in cap, sau te duci la farmacie si o sa iti dea ei o solutie

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Taponeaza-ti scalpul cu gaz si infasoara-ti parul intr-un prosop si stai asa macar 3 ore. sper ca te-am ajutat happy

| KorpiklaaniV a răspuns:

Pai,grabestete! E bine daca ai lindine...dar e si rau, ele se maturizeaza intr-o saptamana.Pentru ineput tunde-te mai scurt(nu neapara 0 sau baieteste, daca nu vrei)spalate cu saramura(apa si sare puse la incalzit)si trece...adica in caz ca ai lindine,ele se umfla, iar la pieptanat(su piptan des) cad toate :* scces, fundita big grin?

| AlinaMaricescu a răspuns:

Fratele meu mai mic a luat paduchi de la scoala si ii era tare rusine.
Din cate imi aduc aminte, stiu ca mama a cautat un tratament natural pentru paduchi si ouale lor care sa nu ii afecteze scalpul sau sa ii cada parul dupa ce termina tratamentul.

A gasit la recomandarea unui doctor un Gel natural impotriva paduchilor cu ulei din arbore de ceai (Tea Tree Oil) de la Thursday Plantation.

Gelul acesta nu e ca celalalte produse sa iti curga in ochi(gen sampon) si cel mai placut e ca deja are in pachet un pieptan special pentru paduchi.

Efectele s-au vazut foarte repede, chiar de la prima utilizare. Fratele meu a scapat complet si repede de paduchi si oaule lor.

Imi aduc aminte ca mama era tare multumita de produs, ca a scapat natural de paduchi si chiar ii povestea unei prietene despre cat de eficient este produsul si ce bine miroase.

Puphappy

| AnDrEeAcOoL a răspuns:

Pai se gasesc in farmaci un fel de balsam cu care te scapa de paduchi, nu stiu cum se numeste, dar poti intreba la farmacie.