| JeSa a întrebat:

Cum scoti culorile iesite de pe haine?!, Multumesc!

Răspuns Câştigător
| edoru a răspuns:

Ah, uite o soapta inteligenta de la mandra mea pe jumatate adormita: nu te gandi la eliminare, ci la revopsire, dar asta daca sunt tesaturi 100% naurale pentru ca pe orice tip de sintetic vopseaua nu prinde. Procedeul de vopsire si colorantul se gasesc pe "goagal".;-)

2 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Daca ahinele patate sunt albe, le bag in clor. Daca nu, le spal de 3-4 ori in aceeasi zi (fara sa le las sa se usuce), la conditiile maxime de temperatura permise de eticheta.

| edoru a răspuns:

Clor, foarfeca ori le declari noua tendinta in moda;-)