| ThePrinceOfAllSaiyans a întrebat:

Cum se creeaza o personalitate dubla?

17 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Poti sa ai mai multe personalitatii, dar temperamentul nativ va fi acelasi, de exemplu personalitatea de pe TPU, personalitatea de pe cs go, personalitatea de la lucru, scoala, dar anumite lucruri sunt la fel indiferent de personalitate

| Celcestietot a răspuns:

Trebuie sa fi putin traumatizat ca sa faci asta sau sa ai un motiv bun (vorbind la modul general). Nu incerca asta, ca va iesi urat. Daca ai urmarit seria X-men, iti vei da seama de ce spun astawinking (ceva asemanator este acolo).

| mentholinks a răspuns:

Citisem ceva pe Wikipedia despre asta, spunea ca in creier, in mintea omului se poate forma, si spunea ca nu doar una ci chiar mai multe.

| mentholinks a răspuns (pentru mentholinks):

Si interesant e ca mai spunea ca nu e neaparat vorba numai despre personalitate ci si ca acea persoana poate avea si diferite comportamente.

Răspuns utilizator avertizat
| AmFostOdataEuOBaba a răspuns:

Două familii în acelaș timp? Alte cercuri de prieteni? Sau la altceva te referi? Sau mnap

Răspuns utilizator avertizat
| anonim_4396 a răspuns (pentru AmFostOdataEuOBaba):

Personalitate dubla = un om sa aiba 2 personalitati, total diferite Ca si cum ar fi 2 oameni diferiti intr-un singur corp. Este o posibila boala mintala, Posibila deoarece stiintific inca n-a fost dovedit 100% ca ar fi reala "boala personalitatii multiplei".
In multe cazuri sunt criminali in serie, care incearca sa dea vina pe personalitatea multipla.
Filmul Split 2017 este un super fim despre personalitate Multipla, nu dubla ci parca vreo 20 si ceva de personaliti diferite.

Răspuns utilizator avertizat
| anonim_4396 a răspuns (pentru ThePrinceOfAllSaiyans):

Petrec mult timp uitandu-ma dupa curiozitati, documentare, teorii etc

| AmFostOdataEuOBaba a răspuns (pentru ThePrinceOfAllSaiyans):

Avem nevoie încă de „nea' wiki" (2019 version) laughing

| PrintesaGumitaa a răspuns:

Exista persoane in lume care au mai multe personalitati, nu doar doua. Este o boala mintala. Nu stiu sa iti spun prea multe despre asta pentru ca nu am atat de multe cunostinte.
Am vazut un caz al unei femei care avea 5 personalitati. Prima personalitate a aparut in urma unei traume, cand era mica si a fost batjocorita.

| RAY a răspuns (pentru PrintesaGumitaa):

Dar cu toti avem mai multe personalitati

| PrintesaGumitaa a răspuns (pentru RAY):

Poate se refera la acea boala psihica si nu la faptul ca te comporti diferit cu alte persoanr

| RAY a răspuns (pentru PrintesaGumitaa):

Corect,si eu l-am citit acum pe MR WIKIPEDIA si ai dreptate

| 1nf3ern0 a răspuns:

Poate te referi la cum te comporti? Adică la un prieten de al tău te comporti frumos și la altul mai rău! Sau deoparte prietenul tău cel bun este prieten cu alt tip și se comporta uneori urat cu tine in preajma ta!

Răspuns utilizator avertizat