| FlorinDiablo a întrebat:

Cum se numesc cartile alea, care cand le deschizi personajele stau vertical erau niste carti si cand le deschideai din carton se ridica cate ceva, sper ca ati inteles ce vreau sa zic.

Răspuns Câştigător
| DarkShadow26 a răspuns:

Salut! Se numesc " Cărţi 3D" sau "Pop-up Book" (Carte Pop-up). Dacă eşti harnic, poţi realiza chiar tu una
http://www.youtube.com/watch?v=yLg2vMUqvO8

| FlorinDiablo explică (pentru DarkShadow26):

Multumesc eu am deja cartile facute si vroiam sa le pun la vanzare dar nu le stiam denumirea stintifica tongue

4 răspunsuri:
| Cr3tzulin4 a răspuns:

Se numesc carti cu efect kirigamiwinking. sper ca te-am ajutat

| phoenix2001 a răspuns:

Carti 3D cred...big grin

| zanabuna13 a răspuns:

Carti 3D.