| lory14 a întrebat:

Cum se numeste acea chestie cu care se sterge ecranul laptopului?

6 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Pronto pus pe o carpa!

| Bacemi a răspuns:

Eu am gasit un spray la un magazin din oras. Sunt diverse solutii pentru asa ceva.

| xibalba a răspuns:

Exista spray-uri speciale pentru laptopuri si ecrane lcd, plasme, etc. Iei o laveta uscata si stergi ecranul cu ea, dupa ce ai dat pe ea cu spray in prealabil. De asemenea mai exista niste servetele imbibate cu solutie speciala, pe care le gasesti tot la magazinele de specialitate, dar recomand spray-ul, pentru ca solutia din servetele se poate evapora rapid. Asa, spray`ul te tine mai mult. Un spray din acela costa cam in jur de 20 lei si il gasesti peste tot la magazinele de calculatoare sau chiar la hypermarketuri gen Carrefour, Real, Auchan, etc.

| georgiana a răspuns:

Sa nu le stergi in nici un caz cu solutii cu alcool sau amoniac pentru ca pot deveni mate.Se gasesc servetele speciale pentru curatat astfel de suprafete (ecrane lcd, lentile antireflex)

| lory14 explică:

Da.

| cosmon a răspuns:

Depinde la ce te referi! La ceva cu care il cureti?