| anonim_4396 a întrebat:

Cum se numeste lucrul care va face nefericiti? Al meu se numeste SCOALA!straight face

19 răspunsuri:
| PinkPanter a răspuns:

Al meu e TEME!

| anonim_4396 explică (pentru PinkPanter):

laughing)) eu le-am terminat de luni pe toate laughing bine, nu urasc toata scoala, urasc doar:biologia, istoria, geografia(70%),romana,matematica,tehnologia big grin

| LolaLollita a răspuns:

Scoala te face nefericita? Si unde ai de gand sa ajungi fara scoala?

| anonim_4396 explică (pentru LolaLollita):

Mai mamica, poate tu oi fi terminat scoala, dar sa stii ca lucrurile s-au mai schimbat, si in caz ca nu, oricum daca am zis ca ma face nefericita nu inseamna ca nu invat sau ca nu am note bune.Sunt la o scoala la care scoala si invatatul iti ocupa 99, 99% din timp,nu e usor,stres, fara timp, fara dormit, multe de facut si prea putin timp, chestii.happy

| LolaLollita a răspuns (pentru anonim_4396):

Sunt doar la facultate copilashappy Stiu cum e la scoala, crede-ma. Insa nu ai dreptate, cam exagerezi. Presupun ca e specific varstei. O seara faina!

| anonim_4396 explică (pentru LolaLollita):

Sunt la liceustraight face..si multumesc la fel :*

| KristalPop a răspuns:

Pentru mine şcoala nu a fost aşa un sacrifiu, nu am fost nefericit pe perioada şcolii şi nu sunt nici în prezent. Chiar dacă mai trebuie să şi înveţi lucruri care îţi sunt de folos mai târziu în viaţă, să nu fi un ignorant, totuşi anii de şcoală rămân nişte ani de care îmi voi aduce aminte cu plăcere şi respect.
Acolo trăieşti în colectivitate, legi prietenii plus că mai există şi multe episoade amuzante legate de profesori, întâmplările colegilor etc.
Nefericit nu mă pot face decât nerealizările pe care sper să le depăşesc.

| Zatharra a răspuns:

Ignoranţa unor oameni şi ştiinţele exacte.

| MaskOfSanity a răspuns:

Şcoala, trebuie să o faci, indiferent că vrei sau nu. Şi, fiecare om detestă şcoala la un moment dat.
Ce mă face nerfericită? Habar n-am. Am o stare destul de veselă, în ultimul timp. Poate doar plictiseala mă omoară, când nu am chef de nimic.

| anonim_4396 explică (pentru MaskOfSanity):

Da.Ar mai fi si cheful de nimic.Cateodata cand nu am activitate ma ia o melanconie si dintr-o data devin trista si nu mai am chef de nimic straight face

Răspuns utilizator avertizat
| AcHollism a răspuns:

La mine e o materie, chimia.>.<

| anonim_4396 explică (pentru AcHollism):

Doar una?rolling on the floor

| AcHollism a răspuns (pentru anonim_4396):

Maaa rog, mai e si Biologia, Romana, Franceza si Geografia, dar astea nu le urasc asa de mult precum urasc Chimia.rolling eyes

Răspuns utilizator avertizat
| 7Roby7 a răspuns:

Mai demult, cand abia se creease scoala era foarte bine, aproape toate materiile erau activitati extrascolare.La matematica cel mai greu lucru era sa afli cat face 35 de paie de fan cu inca 7 paie de fan,la romana trebuia sa stii alfabetul iar apoi totul era o concurenta cu tema "Cine scrie cel mai frumos si mai stilizat?",materiile care erau foarte importante erau:desenul,istoria si cultura civica(mai ales istoria) si nu existau decat notele "slab,bine,excelent".
Iar acum,cu timpul,scoala a devenit o povara inexplicabila(adica atata materie incat aproape nimeni nu mai intelege pentru ce ne trebuie atat de mult, de exemplu, in afara de slujba de profesor de romana sau scriitor/poet/regizor cui ii mai este folositor sa stie "Care e complementul direct si care e complementul indirect?"), plina de teme, distrugatoare de timp in care s-ar putea face ceva mult mai folositor.Si dupa toate acestea, eu continui cat pot sa invat(mai ales cu niste profesori care dau doar 7, 8 si rar 9) pentru ca, daca vrei sa ai o slujba cat de cat bine platita(de ex. pictor) ai nevoie sa stii "Care e complementul direct si care e complementul indirect?". straight face

| anonim_4396 explică (pentru 7Roby7):

Ai nevoie, pentru ca oricum la bac iti cer toate lucrurile inutile pe care le-ai invatat de a lungul timpului.