| CleoNd66 a întrebat:

Cum se numește persoana care stie totul despre spațiu și care se tot informează și cercetează.

8 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Pasionat de astronomie, orice savant care se ocupa de astrofizica e pasionat, dar exista multi pasionati/amatori care au facut si descoperiri gen noi stele

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Astronom. Astrologul e cu zodiile.

| Lioana a răspuns:

ASTRONOM. Un astronom sau astrofizician este o persoană care se ocupă cu astronomia sau astrofizica.
https://ro.wikipedia.org/wiki/Astronom

| Theo94 a răspuns:

Astronim, astrofizician.

| Rd79 a răspuns:

Fizicieni? Astrofizicieni? Nimeni nu stie totul despre spatiu.

| SupMates a răspuns:

Nimeni nu stie totul despre spatiu.

| Dezsi_Pavel_2003 a răspuns:

Din cate stiu se numesc Astrologi

| Theo94 a răspuns (pentru Dezsi_Pavel_2003):

Astrologia este o pseudo stiinta.