| mydarkestdays a întrebat:

Cum se vorbeste cu accent englezesc? as vrea sa vorbesc asa,dar e foarte greu!

1 răspuns:
| sabin89 a răspuns:

Asta vei reusi in timp. Mai intai invata cuvinte, intelesul lor si modul cum se scriu (spelling); si citeste-le asa cum poti. Cu timpul, vei dobandi si accentul. Rabdare! Un ajutor foarte util pentru accent este radio-ul. Asculta-i pe ei cand vorbesc. Cu cat ii vei asculta mai mult, cu atat mai repede vei prinde si accentul.