| GrosuPatrisia a întrebat:

Cum sterg un prieten de pe facebook? Urgent! Funda pentru primul raspuns corect.

Răspuns Câştigător
| ASIGURATORUL a răspuns:

Trebuie sa te loghezi, clic pe "contul meu", pe "editeaza prieteni" apoi, clic pe prietenul care vrei sa il stergi, iar in partea stanga-jos apare "raporteaza/blocheaza" sau "stterge prieten", dai clic pe ecl buton si selectezi "blocheaza" si apoi "continua".In acest moment prietenul este sters.Succes!

2 răspunsuri:
| ASIGURATORUL a răspuns:

Accesand acest link si dand clic pe "trimite",contul se va dezactiva timp de 2 saptamani dar nu se va sterge. Doar in cazul in care nu mai te loghezi 2 sapt. acesta va fi sters definitiv.
http://www.facebook.com/help/contact.php?show_form=delete_account

| GrosuPatrisia explică (pentru ASIGURATORUL):

N-ai inteles, eu vreau sa nu o mai am in lista mea de prieteni pe acea persoana deloc! Sa o sterg din prietenii de pe facebook