| marrr a întrebat:

Cum stiti ca o fata este tarfa? Sau sinonimul cuvantului usuratica? Aici nu ma refer la ceea ce scrie in DEX, pentru ca nimeni nu mai foloseste aceste cuvinte cu adevaratul sens al lor.

9 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
O fată dacă este sau nu cuminte, un bărbat la un moment dat o face curvă, este ceva care îi caracterizează.
O dată ce ajuns cu ea în pat, undeva în orgoliul său o percepe ca pe o ușuratică: a cedat, sunt tare!
Și hai să-ți mai spun ceva, curvele au noroc în viață! De ce? Pentru că știu să învârtă bărbații chiar dacă ei nu recunosc acest lucru.
Pa, pa.

| mgtow a răspuns:

Pai asta o stiu cand le vad ca rad acolo pedegeaba si sunt Hot ca le aud cum fac mmmm ba chiar laughing cand trec cu camionul vor sa se urce ca sa le... dar nu-mi place mie asta

| Bacemi a răspuns:

Eu asa vad lucrurile :

Esti curva daca te caracterizeaza asta : oricand, oriunde, oricum, cu oricine (sau cu oricati). Ca sa gasesti partenerul pe care il cauti de multe ori treci prin multe relatii. E normal ca o relatie sa contina si partea de sex. Astfel daca nu esti multumita complet de o relatie e normal sa mai cauti. Si pana gasesti baiatul ideal e logic, vei avea mai multe relatii si vei face probabil sex cu mai multi parteneri. Nu poti fi considerata curva doar pentru ca vrei sa gasesti baiatul potrivit. Dar esti curva daca nu tii cont de nimic si ai face sex cu aproape oricine. Prima propozitie cred ca spune totul. Daca pentru tine sexul este pura placere si faci doar sex sportiv fara implicatii esti curva. Daca vrei sexul ca o completare a unei relatii nu esti curva.

| LoveAgain a răspuns:

Dami voie sa-mi exprim opinia. Eu cred ca este gresita conceptia cu o fata care o face cu mai multi este curva sau ca daca o face fara sentimente iarasi este curv. Eu cred ca, curva=fata care face sex pe bani si atat! O fata care o face cu mai multi sau alege ea sa o faca fara sentimente este o fata desteapta care stie sa se simta bine si pana la urma de ce doar baietii sa profite de fete si de ce doar ei sa poata sa faca sex fara sentimente. si femeile au tot freptul si ce mai cred este ca baiatul care zice unei fete ca este curva daca chiar asa este bine dar daca nu inseamna ca respectivul nu stie ce inseamna cuvantul curva sau invidie. sau orice altceva si un baiat care a avut o fata si zice de ea ca-i curva dupa ce a aavut-o este prost pentru ca se face de ras ( adica se da de gol ca fata i-a permis ca el sa o aibe ) nu este adevarat ca vai fata s-a lasat sedusa de el sau i-a cazut in plasalaughing exista doar fete care permit baietilor si le dau voie sa o faca cu ele. mandri ei ar trebui sa fie de asta. Asa ca gandeste. in ceea ce priveste parerile pe care vrei sa ti le faci sau ce vrei si cum sa crezi. Acum nu zic ca destepte sunt cele care o fac. evident nu cu orice dar daca o face cu mai multi nu este curva atata timp cat este selectiva si nu neaparat selectiva in sentimente si pur si simplu seletiva in baietii cu care doreste sa o faca daca ea doreste cu ala, ala si ala ok sa incerce sa capete experienta ca nu strica. dar in nici un caz nu-i curva! Si da am mai auzit ca cea care o face pe bani este prostituata. Prostitutia este echivalenta cu curvaria. Sper ca o sa te mai gandeste in vederea conceptiilor pe care ti le faci, ai grija! papa wave

| LoveAgain a răspuns:

Imi cer mii de scuze pentru eventualele greseli!

| Marcelino a răspuns:

Tarfa inseamna ca sta cu baieti si face sex cu unul si altul fara sa tina cont de sentimente sau altceva.
Usuratica inseamna ca se lasa foarte usor abordata si de asemenea schimba baietii des.
Pentru ambele cazuri demnitatea lipseste...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Simplu. e roscata si o cheama mona

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Simplu e bruneta si o cheama catalina

| Delete a răspuns:

Se vede dupa comportamentul ei dupa cum se inbraca si altele