| anonim_4396 a întrebat:

Cum te simti pe tocuri tu ca femeie?

Răspuns Câştigător
| Anutzaamy222 a răspuns:

Mă simt mai sexy și mai increzatoare

37 răspunsuri:
| DorothyAnn a răspuns:

"Give a girl the right shoes and she can conquer the world"
pantofii cu toc, in care deja m-am obisnuit sa merg, imi dau senzatia ca pot cuceri Everestul

| Giulia97Anna a răspuns:

E ok.Dar daca stai prea multe ore simti ca nu mai ai picioare si in cazul meu faci basici sau vanatai.

| anamariarot a răspuns:

Mai feminină. Cele înalte mă incomodează după câteva ore de purtat, dar cu cele mai joase și ceva mai groase mă simt foarte ok.

andreia67
| andreia67 a răspuns:

OK. De multe ori ma simt mai bine decat in incaltari perfect plate.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu nu prea pot sa merg... astazi eram in blugi taiati si tocuri (vreo 6-7cm) si am calcat pe o piatra. Am cazut si m-am julit in genunchi

| Giulia97Anna a răspuns (pentru anonim_4396):

E un accident.Se poate intampla oricand.

| christall a răspuns:

De ce nu incerci sa vezi? cred ca le dai jos dupa 10 secunde. Sunt ok, te fac mai inalta si te simti bine, dar dupa un timp iti vine sa le arunci din picioare.

| dragodana a răspuns:

Salut! I can rull the world pe tocuri.Mai ales ca sunt inalta+tocuri=si mai inalta.I have the power!

| RorySan a răspuns:

Depinde unde ce fel de tocuri ...in general ok

| Betty12345678 a răspuns:

Destul de penibil

| Codreanu_Anduta_1991 a răspuns:

Te simti ok, numai ca dupa o perioada in care le porti, incep sa te doara picioarele, iar durerea continua si dupa ce te dai jos de pe ele. Totuşi, o femeie este mai eleganta cand poartă tocuri.

| simina96 a răspuns:

Nu prea port tocuri doar la ocazii speciale(gen nunta).Ma incomodeaza mai ales cele cu tocul de tip cui, nici in alea cu tocul gros nu pot sa zic ca ma simt foarte bine. Prefer alte tipuri de incaltari.

| XAndreeaAndreeaX a răspuns:

Depinde unde ce fel de tocuri ...in general ok.

| pufipo a răspuns:

Datorita circumstantelor, nu port tocuri laughing

| RoxanaY a răspuns:

Nu port tocuri, plus ca iti deformeaza coloana si te dor picioarele. Este foarte greu sa mergi pe tocuri, cel putin asa mi se pare mie. Este ca si cum ai merge pe sarma.

| Eu2208 a răspuns:

Este ca si cum ai merge pe varfuri

| Devilady a răspuns:

Fenomenal! Pe tocuri ma simt ca o zeita, simt ca pot cuceri lumea.Hai acum, serios? laughing)

| Ramo02 a răspuns:

Ok, daca nu sunt prea mari. Alea mari incomodeaza. Micute finute si comode.

| Ramo02 a răspuns:

De ce sunteti curios?

| IonelaaYoni a răspuns:

Sexy pana te dor picioarele laughing) ca dupa esti in stare sa mergi desculta.

| MartinAlabert a răspuns:

Naspa. Simti ca ai sa cazi in nas dar noi pastram o eleganta divina deoarece tocurile ne face sa aratam bine. Sau poate doar noi credem asta.

Pe langa bataturi la picioare. Si durere ingrozitoare tot la picioare tocurile sunt ok.

| DDN a răspuns:

Depinde de toc. Pe cele cui nu ma simt deloc bine, dar pe cele cu toc gros ma simt destul de bine

| Nik_Nicola_1983 a răspuns:

E bine sa te incalti cu ce este mai comod

| Geo_Georgiana_1997_BCJr a răspuns:

Pe tocuri te simti mai inalta dar la un momendat obosesti si te dor picioarele... asa ca sfatul meu e sa te incalti in ceva comod sa te simti tu bine. de exemplu tenesi, adidasi, opincute... ceva usor.

| Felisity a răspuns:

Super! Iubesc tocurile!

| Drew_Gabriela_2000 a răspuns:

Mă simt mai sexy, mai încrezătoare și mai elegantă ☺

| Bella2870 a răspuns:

Eu nu merg pe tocuri prea mullt deoarece pot sa imi stric mersul, mai ales ca sunt si copil.Mai port si cand port ma simt mai inalta si e un pic cam greu. Cele înalte mă incomodează după câteva ore de purtat, dar cu cele mai joase ma simt bine. Dar acum depinde la ce te referi, la sandale sau la pantofi.

Multa vreme am considerat ca mersul pe tocuri nu e pentru toata lumea, ca tine de o gratie innascuta pe care doar unele femei o au, sau mai degraba o superputere – mai ales atunci cand tocurile sunt subtiri si au peste zece centimetri inaltime. Si chiar daca de cele mai multe ori prefer sa am toata talpa pe sol, recunosc ca exista si momente in care ma trezesc privind cu o curiozitate aproape stiintifica (si cu ceva invidie) cate o purtatoare talentata de pantofi cu toc.
1. Asigura-te ca porti marimea potrivita
2. Cu cat e mai gros tocul, cu atat mai bine
3. Evita talpa foarte subtire
4. Alege pantofi cu o mai buna acoperire frontal
Relaxant e cand ti le dai jos din picioare tocurile.happy

| anamariarot a răspuns (pentru Bella2870):

Îmi place cum te-ai sinchisit să scrii atât, dar mi-ai copiat o parte din răspuns rolling on the floor.

| anamariarot a răspuns (pentru Bella2870):

Şi restul răspunsului de pe google. Citează sursa şi nu mai relata experiențele altora de parcă ar fi ale tale.
http://fitted.ro/cum-invatat-sa-merg-pe-tocuri/

| bubulicutza a răspuns:

Eu ca femeie ma simt foarte bine pe tocuri. La urma urmei femeile pot purta tocuri si pantaloni si sa fie comparate ca fiind puternice

Întrebări recente