| juniper a întrebat:

Cum trebuie pusa dorinta de Revelion? Trebuie cu cateva secunde inainte de 12, trebuie sa spui "as vrea" sau "vreau"? Cam cum trebuie astfel incat dorinta sa se implineasca?

5 răspunsuri:
| fluturas a răspuns:

Tre sa zci " vreau si imi doresc " da ase tare si din tot sufletu laughing
sigura pe tinehee hee ase o sa ti se implineasca dorinta. si o sa ai un an nou minunathee hee

acum serios : nu conteaza exact cum spui si nu e 100% sigur ca o sa se implineasca acum depinde si ce iti dorestihee hee dar oricum e bine sa iti pui o dorinta.winking si sa crezi ca se va implini. sa iti doresti ceva de la noul an si tu sa faci tot posibilul sa se implineasca kiss

si La multi ani! si sper ca toate dorintele tale sa se implineasca kiss

| anad a răspuns:

Eu repet dorinta in gand(vreau sa.) in timp ce bat clopotele ultimele secunde si apoi inchin sampania si spun "da Doamne sa mi se indeplineasca dorinta"!

| muffin94 a răspuns:

Nu conteaza daca spui "as vrea" sau "vreau" important e sa-ti doresti cu adevarat acel lucru.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trebuie sa scoti capul pe geam si sa strigi cit te tin plaminii. Cu cit aude mai multa lume, cu atit ai mai multe sanse sa ti se indeplineasca. Eu asa am facut sa devin bogat. Am strigat pe geam ca vreau si eu sa am avere si a inceput sa ploua cu bani frate. Nu stiu daca aruncau vecinii de sus sau picau din cer, dar am strins un sac mare rolling on the floor tongue

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trebuie sa gandesti ce vrei si sa crezi ca ai si primit ceea ce gandesti.atunci gandul se materializeaza, si se aranjeaza premizele indeplinirii dorintei. daca nu crezi ca ai si primit, inseamna ca ai indoieli si nu se mai stie sigur ce vrei si daca vrei.asa ca, cere si ti se va da, dar cere in numele domnului IIsus Hristos iar dorinta ta sa fie una sincera si simpla.