| SG1995 a întrebat:

Cum v-a afectat COVID19 viața?

17 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Mi-am întrerupt un tratament, proceduri medicale care necesitau o deplasare la un cabinet medical. Va fi nevoie să le reiau după încetarea stării de urgență.

| SG1995 explică (pentru sadrian46):

Asta nu e prea ok, e gravă problema matale de sănătate?

| sadrian46 a răspuns (pentru SG1995):

Nu e gravă dar trebuie tratată. Dar ne fiind în categoria urgențelor și necesitând deplasări multimple la un cabinet medical pentru tratament, așa cum am spus, a trebuit să amân. Fac tot ce pot eu la domiciliu.

| Drimmero a răspuns:

Nu mai am o viata activa, nu mai meciuri la care sa ma uit, am doar tehnologia la dispozitie de care te plictisesti cam repede, stau in izolare la domiciliu fara optiuni prea multe, dar rezist pana va trece nebunia asta.

| Freya1 a răspuns:

Nu am bani, nu am de munca, nu pot sa plec sa imi plătesc chiria, sunt la 100 si ceva de km de casa de unde nu prea pot sa plec.

| Apokales a răspuns:

In afara de regulile de preventie, nu m-a afectat cu nimic. Doar a crescut o oarecare teama de a nu cauza moartea unei persoane in varsta cu care locuiesc, in mod indirect.

| SG1995 explică (pentru Apokales):

Yep ăsta e un pericol!

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am impresia ca sunt in concediul de vara laughing. Sunt platit 75%
Nu sunt "izolat" dar cum oricum nu am ce face, asa ca Abuzez de Jocuri PC.
Singurul lucru de mie teama e posibila(99%) venire a unei crize economice provocata de toata isteria asta.

| SG1995 explică (pentru anonim_4396):

Criza e inevitabilă, să numai zic că atunci când firma va da chix ți se duce pe plă și șomajul!

| anonim_4396 a răspuns (pentru SG1995):

Si ok,, una e sa inchida 1 firma, asa ai merge simplu la altele, dar daca se inchid multe atunci ce se mai face?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am aflat ca acest covid 19 distruge romantismul sad

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Știu iubita!

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Off iubire crying(

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Urâtă distanța!

| Andrei200202 a răspuns:

Viața nu știu dacă mi-a afectat o invr-un fel.
Doar deocamdată sunt scolile suspendate, de izolarea in casa nu am ce sa zic că asta faceam si inaintelaughing