| Reddfox a întrebat:

Ati fost vreodata blestemati? laughing V-au afectat acestea viata?

12 răspunsuri:
| danay72 a răspuns:

Blestemele nu au nici o influență. Oamenii care cred in asa ceva cred ca ii afecteaza, dar e pur si simplu o întâmplare și o jignire.

| Freya1 a răspuns:

Nu stiu daca amai fost se poate in fata nu mi-a zis nimeni.Dar stiu persoane care au fost si nu stiu daca s-a prins blestemul sau a fost foar ghinion sau gandul ca a fost blestemat.Eu am spus o data din nervi catre cineva sa nu se lege nimic de el unde merge si sa moara singur (a avut accident de masina si nici nu mai munceste pe langa ca nu are bani e si bolnav) sau sa regrete o viata ceia ce a facut si sa simta singuratatea cate zile are si oricine va fi langa el (toata ziua se plange ca el incuie el descuie usa casei are insomni nu se apropie nimeni de el decat perioade scurte) sti cum este cu faza asta ori cunosti bine persoana si atunci sti cum sa o "blestemi" adica esti constient ca asta i se va intampla oricum ori acea persoana este suficient de paranoica incat sa isi creeze efectul placebo.Sau ai puteri supranaturare si esti in stransa legatura cu barbosu laughing

| Mayhem666 a răspuns:

Nu cred in blesteme.
Apropo, chiar iti place Levi? Eu nu am putut sa il suport din episodul in care l-a batut pe Eren de aproape ca l-a omorat.

| Reddfox explică (pentru Mayhem666):

Intr-adevar nu a fost prea corect cu Eren...
Totusi, intra pe link-ul asta: http://www.less-real.com/quotes/search/Levi%20Ackerman :)

| Reddfox explică (pentru Mayhem666):

Si atunci cand a a facut-o, a fost tot spre binele lui Eren. (pararea mea)

| Mayhem666 a răspuns (pentru Reddfox):

I don't care, he's still an asshole from my point of view.

| Reddfox explică (pentru Mayhem666):

Avea sa fie omorat. Mai bine scapam de tot de Eren? Asa cel putin nu a murit.

| FoxyM a răspuns:

Salutare! Da, cand eram mai mica primeam tot felul de blesteme de la tataie pentru ca făceam prostiute, dar sunt bine si nu am nimic happy

| Raniaa a răspuns:

Timp de o oră, am avut o durere cruntă de cap. Nu cred în blesteme.

| Adiadictie a răspuns:

Mie da

| RoxanaY a răspuns:

Blestemata am fost, dar nu am fost afectata de blestemele primite pentru ca nu cred in ele. Daca vei crede ca blestemul se va adeveri si daca nu crezi in Dumnezeu blestemul te va afecta.(vorbesc la modul general)

| Popescu_Cristina_1996_uZIT a răspuns:

Dap..nup