| aquaticar a întrebat:

Cum v-ati obisnuit cu ideea ca trebuie sa munciti 8 ore pe zi?

6 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

8 ore? Ar fi fost lux.
Am avut "noroc" de program de la 9 ore in sus.
Cel mai mult am lucrat in schimburi de 12 ore, cu 24 libere.
Acum lucrez 4-6 ore, mi se pare ca nu fac nimic, la cata energie imi ramane.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Nu m-am obisnuit inca. Intre timp incercam sa facem si altceva.

| Mosotti a răspuns:

Eu nu m-am obisnuit niciodata cu ideea asta. Chiar si ce-mi place, fac cand am eu dorinta si simt, daca fac cand nu simt, ma irita, plictiseste, enerveaza.

| SilentRain a răspuns:

Încă din copilărie ești învățat cu un program de ore, adaptare la job a fost ușoară
Unii sunt obișnuiți cu timpul liber sau nu sunt obișnuiții sa se trezească de dimineață

| gemeni6226 a răspuns:

Intreaba-ma mai bine cum m-am obisnuit ca la servici inainte de paste si craciun 2 saptamini nu ai nici o zi libera in august 3 saptamini de asemenea.Iar ai de ales ori ai liber de craciun ori de revelion ambele nu se pot.Si daca alegi sa ai liber de craciun atunci lucrezi in 31 de la ora 6 la ora 18 si in 2 ian de la 8 la 18.Cu asta cum te-ai obisnui? Sau cum te-ai obisnui cum am lucrat eu pe vremuri la un hotel unde 3 zile unul dupa altul erau nunti si zilnic vineri simbata duminica lucrai de la 14-15 pana la 7-8 dimi? Si aveai o singura zi libera mereu cea de luni?

| gemeni6226 a răspuns (pentru gemeni6226):

Dar la anul ma eliberez, ies in pensie anticipata -cam prin mai -iunie-a fost de ajuns.