| casperboyy a întrebat:

Cum va automotivati? Ex: examene si toata lumea pleaca la mare... sad sad sad

Răspuns Câştigător
Zbenguici
| Zbenguici a răspuns:

Stiu ca este pentru binele meu. Ce alta motivatie imi mai trebuie? Plus ca o sa stiu mai mult decat altii, ii fac pe ceilalti sa se simta prost cand se baga aiurea in discutii, stiu despre ce vorbesc si nu par o fraiera care se baga in seama in discutii si nu pic ridicol, iar la sfarsit, la un job, sunt cea mai tare. Si un superbonus, cunostintele se transforma in bani. Cine e destept, e destept pana la capat!

5 răspunsuri:
mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Daca as fi in aceasta situatie m-as gandi ca acest lucru il fac pentru mine si ca mai tarziu imi v-a prinde foarte bine.happy
TiMp de plaja este destul.Deabea a inceput vara.big grin Acum trebuie sa inveti si sa uiti de plaja.Mai tarziu iti vei da seama ca nu ai invatat degeaba.happy
Asa ca spor la invatat si succes la examen!winking

| lia a răspuns:

Eu sunt dintre cei care pleaca la mare... laughing
Dar, am avut si eu parte in timpul faculatii de experiente de astea si, ma gandeam ca, daca nu stau sa invat atunci, voi fi nevoita sa dau mai multe examene in sesiunea care urmeaza laughing
Asa ca, imi lipeam fundul cu Super Glue de scaunul de la birou si, zi si noapte invatam laughing rolling on the floor

daniela
| daniela a răspuns:

Simplu imi spun ca tot ceea ce fac o fac pentru a-mi fi mai bine mie in viitorul cel mai scurt... acum invat maine o sa plec la mare pe bani mai multi.

Janina
| Janina a răspuns:

Pai inveti, nu ramai cu restante si pleci si tu la mare si la soare happy

| nycole a răspuns:

Gandeste-te ca este spre binele tau in viitor. Asteapta sa treaca sesiune, si pleci tu la mare happy