| Ammizzu a întrebat:

Cum va simtiti la menstruatie?
In timp ati ajuns sa va simtiti mai bine?
Dupa cate zile vine menstruatia la voi?

6 răspunsuri:
| sofisis a răspuns:

Eu n-am nici un stres.
Mananc ceva mai mult cu 2-3 zile inainte si uneori ma doare burta, dar nu e insuportabil.
Ma tine 2-3 zile.Imi vine cam la 30 de zile.

| Alcyon a răspuns:

E destul de neplacut, mai ales inainte de 2-3 zile. Pentru reglarea menstruatiei si dureri, recomand ceaiul de coada soricelului. Ai grija de asemenea ca inainte sa nu mai bei cafea. Din ce-am observat, mie vara imi vine mai devreme la 28 de zile, pe cand iarna are tendinta s-a cam intarzie, probabil de la frig.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai inainte cu vreo 3 zile sa imi vina ma doare burta destul de tare si ma dor sanii. Ma simt, cumva incomod. Parca nu pot sta deloc confortabilsad mz tine 6 zile si imi vine dupa 28 de zile de la terminare.:-)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La mine vine menstruatia doar cand invit pe la mine o fata care e la menstruatie. Si pleaca o data cu fata. Ma simt bine dupa cateva ore.

Ok, acum ma voi retrage rapid, in liniste...

| PŞtefaniaP a răspuns:

E o stare pe care nu poţi s-o descrii.Dar de obicei pe mine mă doare spatele, burta înainte de a-mi veni şi am diaree. După 27-30 de zile de la ultima menstruaţie.La început nu o să-ţi vină regulat, dar după aceea o să vezi că o să-ţi vină regulat.Aceasta ţine cam 3-7 zile, depinde de organism pentru că pe unele fete le ţine chiar şi o săptămână. Oricum e o senzaţie naşpa. sper că te-am ajutat!:*

| itzy8 a răspuns:

Ma simt groaznic : stari de greata, dureri de spate, de burta ..si sunt foarte nervoasa! dar din ce in ce sunt mai rau. la inceput ma durea burta putin si gata. acum innebunesc. ma tine 3 zile, imi vine foarte putin. si imi vine dupa 25 de zile de la ultima menstruatie.