| AvalohAlyn a întrebat:

Cum vi se par oamenii in general? Prietenosi,nepretenosi,reci,distanti sau invers? De ce exista oameni prea prietenosi si prea amabili si oameni care nu merita nici sa le zici buna ziua,rautaciosi, distanti, reci...Ma refer la oameni in general... locuitorii unui oras,membrii unei societati.
Voua cum vi se par,in general, oamenii? Nu rudele fiindca aici e subiectiv, ci oamenii cu care nu aveti nicio legatura de rudenie.

10 răspunsuri:
| FataCuChitaraMunților a răspuns:

Mie,personal îmi pare că sunt grăbiţi,morocănoşi, irascibili, sălbatici chiar. Dacă întrebi cum să ajungi la metrou, deja te iau la bătaie.Cât despre socializare, a ajuns în punctul 0. Mie îmi plac oamenii care zâmbesc fără motiv.Îţi fac ziua mai bună. Acum, vezi numai feţe morocănoase.Mi-e dor de oamenii de odinioară...

| suffarstar a răspuns:

Nepasatori. Rareori imi dovedesc contrariul.

| Sociopat a răspuns:

Tinand cont ca frecventez barurile si petrec mult timp cu drogati pot spune ca oamenii mi se par foarte prietenosi, deschisi la minte, fericiti si dornici sa te ajute.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai degrabă cred că sunt insociabili și reci. Goana după bani îi face așa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Prefacuti,profitori,in goana dupa atentie, bani si "prieteni".

| Kenya a răspuns:

Unii oameni sunt răi,invidioși,egoiști,neprietenoși,bârfitori,așa este societatea acum. Dar mai sunt excepții, unii oameni sunt prietenoși, amabili, dar rar astfel de oameni... Goana dupa bani, invidia ne duc în josul societății.

| BeckhamRZM a răspuns:

Mie și rudele mi se par niște scârbe, majoritatea dintre ele. Sincer! Așa e viața, asta-i treaba. Azi la mine la practică au venit doi olteni care credeau că le știu pe toate și comentau, făceau gura mare în service că știu ei tot și mecanicii ăștia care lucrează acolo au început să râdă și i-a dat afară. Mă rog, poveste faină. rolling on the floor
Unii sunt prea oameni, unii sunt prea neoameni. Alții te ajută când te văd că suferi, chiar dacă nu te cunosc. Alții îți dau foc, mda.

| Alexandru_Sorin_1996 a răspuns:

Eu cred ca sunt prietenosi si amabili numai atunci cand au nevoie de tine dupa nu ii mai interesezi asa sunt in cea mai mare parte..in ziua de azi si cei din familie(uni dintre ei) sunt la fel.