| GaGy a întrebat:

Cum vi se pare alimentatia mea zilnica?
dimineata mananc sendvisul pentru scoala
la amiaz beau un milkshake sau fructe
iar seara pe la 5-6 gris
E pozsibil sa ma mai ingras sa ma mentin sau sa slabesc daca contiunui tot asa?

5 răspunsuri:
| haiZI a răspuns:

Te alimentezi cam nesanatos.Incearca sa mananci ceva usor la micul dejun dar totusi consistent, din moment ce este cea mai importanat masa a zilei.
Ex:7:00 cereale cu lapte sau cacao cu briose, clatite cu finneti sau cascaval, salata de fructe(banane, chivi, mar, para) taiate cuburi+frisca din tub.Salata de legume.
11:00 -2 sandwich daca esti undeva in oras, Un iaurt natural de baut,
15:00-omleta 2 oua+sunca sau piept pui marunt, cascaval, ardei iuti. 1 milkshake
7:00 carne de pui cu cartofi+1 salata, 1 ciorba cu carne, friptura de peste, cartofi piure cu gratar.pa pa

| Enma a răspuns:

Grisu ingrasa daca e mancat seara iti spun eu deci in 3 saptamana a facut bunica aproape in fiecare seara si nu stiu punea diverse pe el era bun astfel incat sa fie diferit dar mama ingrashat 4 kile laughing

| Enma a răspuns:

Cantarita dimineata pe stomacu gollaughing am realizat

| DeepSilence a răspuns:

Da sunt de acord cu haiZI incearca asa si o sa vezi ca e mai bine!

| DeepSilence a răspuns:

Da sunt de acord cu haiZi. Incearca asa si o sa vezi ca e mai bine.