| 12manuq a întrebat:

Cum vi se pare numele Emanuel?

12 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Buna:)
http://www.copilul.ro/nume-copii/nume-evreiesti/Emanuel.html
http://semnificatia-numelui.ro/semnificatia-numelui-emanuel.html
e un nume frumos, dar fiecare il interpreteaza cum doreste.
O seara buna:)

| vinusipaharu a răspuns:

E un nume special, inseamna Dumnezeu este cu noi. Funda?

Răspuns utilizator avertizat
| iubesc a răspuns:

Mai bine manu.

| єχcєєℓ a răspuns:

Foarte tare frate
hee hee

| MaliciousDeath a răspuns:

Nu pot sa spun ca-i urat, dar gandeste-te la copil doar.Sa fie strigat Eeeeemanueel toata viata lui? Prea lung numele.

| gingergirl1 a răspuns:

Hmm...asa il cheama si pe vãrã'miu, sincer nu prea imi place numele ãsta laughing Mai bine Natanael, sau Samuel thinking

| stark47 a răspuns:

Personal...oribil.insa nu noi decidem ce nume sa purtam.asta nu inseamna ca am sa evit pe persoane cu numele eMANUEL

| a răspuns:

Heii. Numele este deosebit. love struck iar ca semnificatie, inseamna 'dornic, nerăbdator'.

| Sticket a răspuns:

Cam suna a nume de manelar.

| Andrei_adam_1997 a răspuns:

De smecher de smecher cocalar pe 5 judete parasite

| FantaDeLamaie a răspuns:

Este un nume frumos, ca oricare altul.