| Emmett a întrebat:

Ce porecle smechere pot porni de la numele: Andrada? Dar Emanuel?

Răspuns Câştigător
| Rozetta a răspuns:

Poreclele se pun pe gesturile, faptele si intamplarile prin care treci astfel incat sa te caracterizeze indirect.

ANDRADA:

Dada,Daddy, Dado, Dadix, Dao, Didi, Andra, Andrutza, Anda, Ando, dady, andada, andi, ada, andradutza, andrutza, andrush, Andra, Ada, Anda, Dada, Adada, Andrutza, Andrutzica, Andrush, Utza, Dutza, Android laughing), Andry, Andryshoara, Andu, Adry ..ETC

EMANUEL:

Em, Manu
Emi, Mimi, Eminem, Manual :3, Mamel, Mamuel, Chuck-nuell (de la Chuck Norris ), momo, Emu, EMAN-men... etc.

:3 Distractiv joc!

8 răspunsuri:
| Chamberlin a răspuns:

Andrada:
Anda
Ana
Any
Andy
Andry

Emanuel:
Emy
Em
E-man
Emanelist :3
Emanulatorul

Alte idei nu mai am.
funda?

| Emmett explică:

Va multumesc pentru porecle!happy happy happy

| Rozetta a răspuns (pentru Emmett):

Multumesc pentru funda happy

| Emmett explică (pentru Rozetta):

Cu placere! Si sa mai raspunzi si alta data, la fel de bine!happy

| Rozetta a răspuns (pentru Emmett):

Multumesc pentru sfat!

| gabrioleta2001 a răspuns:

La Andra cel mai bine merge Ada

| Buburuzoi a răspuns:

Andra
Andradoi
Andu
Andradut
Andut
Andriuca
Andraduca
Andruta
Adda
Andri
Andruuuuuu
Andre
Andrii
Ane
Dree
Adrum
Adria
Andriluca
Andrituca

Emi
Emisor
Eminescu
Enescu
Emanuelescu
Em
Emanuelescu
Manu
Manolescu

| Stef_Stefy_1999 a răspuns:

Andrada: Ada, Anda, Andra
Emanuel: Emi