| Flavianadx a întrebat:

Cunoașteti adulti sau persoane 18+ care se uita la desene animate gen Tom&Jerry, Donald Duck? Oamenii ăștia chiar sunt redusi? laughing
Eu când eram mica dacă nimeream pe vreun desen din întâmplare, îmi venea sa sparg tv-ul.
Deci ce poate vedea atractiv la un desen o persoana adulta?

32 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Eu ma uitam la desene animate si la 30 de ani. adevarul este ca nu aveai ce vedea pe vremea comunismului si atunci (pentru ca nu cunosteam limba) ma uitam la desene la unguri si sarbi.

| darrio2007 a răspuns:

Sunt desenele copilariei noastre. Cu ce te deranjeaza pe tine?
Da, inca ma mai uit la asa ceva, cand apar pe la tv.
Inseamna ca sunt redus? Vad ca ai ceva cu persoanele varstnice, referitor la o intrebare de-a ta pe 1 Mai.

| sierra1 a răspuns:

"persoane 18+ care se uita la desene animate... ăștia chiar sunt redusi? "

îi fi tu mai precoce la cap decât restul lumii

| Drimmero a răspuns:

Inseamna ca n-ai avut copilarie daca nu stii de crema desenelor din anii 90-2000. Cunosc destui care din nostalgie se mai uita la desene, nu-i condamn sau ceva, unele chiar sunt misto si inveti lucruri pe care nu le stiai cand erai mic si te uitai la ele. Multi se uita la desene si de dragul copiilor, stau cu ei.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Hai sa zicem ca nu chiar Tom&Jerry, Donald Duck... dar cunosc foarte multe persoane care se uita la animeuri/filme animate/desene din copilarie si alte lucruri de genul, pentru ca le dau o senzatie de bine.

Chiar si eu ma mai uit tongue

| GabiDumitrescu a răspuns:

Da, cunosc. Care e problema? Si eu m-am mai uitat impreuna cu junioara cand era mica. Nu ma uit de unul singur, dar desenele animate pot fi o modalitate de deconectare pentru unii chiar si la varsta adulta. Ca si deconectare personala, prefer filme/serii SF/psihologice/de actiune, dubiosenii de clasa B din anii '90, si - de ce sa ma c*c pe mine ca nu - p0rn. Nu m-au prins deloc sitcom-urile gen Friends si altele.

| Catrice a răspuns:

Profa de info cu care am făcut un an în generala zicea ca se uita la Tom & Jerry și avea vreo 40 ani atunci laughing

| Invictusman a răspuns (pentru Catrice):

Nu mai rade ca și tu ii urmezi calea, "râde ciob de oala sparta" laughing
Day by Day ești cu desene, la munca nu te mai duci scumpi:*laughing

| Catrice a răspuns (pentru Invictusman):

Plecat ca m-ai băgat în depresie, mănânc caramele din cauza ta crying crying ma duc înapoi pe yt sa ascult iar melodia aia

| Invictusman a răspuns (pentru Catrice):

Ok dragoste, sa ai pofta :*
Te pup lapte sim

| Catrice a răspuns (pentru Invictusman):

S-au terminat caramele crying crying

| Invictusman a răspuns (pentru Catrice):

Cumperi altele bleaga mica, sau sutesti de la supermarket - uri dacă nu îți permiți laughing

| Catrice a răspuns (pentru Invictusman):

Și cine draci se duce la ora asta la magazin?

| Invictusman a răspuns (pentru Invictusman):

Gaylord te oprești odată cu voturile alea puerile? Faci rău când ramai fără caramele, te apuca isteria rolling on the floor

| Fatamuntilor a răspuns:

Sunt destui adulti care se uita la desene animate
Sunt nostalgici.

| Lukasssz a răspuns:

"Daca simti ca ti-o ia razna psihicul, poti sa vorbesti cu un psiholog pe moca in Bucuresti? " si tu mai vorbesti de oamenii de 18+ ani care se uita la desene animate ca cica sunt redusi. Uite ce intrebare ai pus

| Floridori a răspuns:

"Fata asta nu-i proasta deloc."

| Invictusman a răspuns:

Sunt unele faine cum ar fi :
Dragon Ball Anime War
Și altele interesante, alea cu Donald Duck mi se par penibile, puerile, dar ce mie sau ție ni se pare nașpa altora le place, e cea subiectiv.
18 ani nu e mult, sunt unii și de 30 care se uita la desene.

| Invictusman a răspuns:

Ce nume frumos Flaviana, nu vrei sa ne combinam? laughing
Ce mai face fratele tău? Mai are problene cu transpirația urat mirositoare? happy

| SingleForOne a răspuns:

Mereu sunt cam aceleași filme sau documentare sau episoade de pe canale educative pe care le repetă cam aproape mereu; chiar și episoadele din desene. Greu de zis...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tu cand erai mica poate ai apucat numai desene din alea de 2 lei. Daca esti nascuta dupa 2010, inteleg de ce iti venea sa spargi TV-ul. Si mie imi vine sa sparg TV-ul cand vad ce desene cringe si urate sunt acum...

Daar, persoanele care s-au nascut in 2000 au prins cele mai bune desene posibile - Copiii de la 402, Ce-i cu Andy, Zambetul lui Sharon, Drama Totala etc. Cine se uita acum la ele, se uita din nostalgie si pentru ca sunt chiar reusite.

| Țoglă a răspuns:

Povestea din spate. Vorbind de seriile anime.

| SmaraldAlbastru a răspuns:

Poate vedea poante tari, cu subînțeles, la care tu nu te prinzi nici dacă vezi un episod de 1099 de ori. Deci, cine-i acum redus? Tu, care vrei să spargi televizoare, sau ei?

| InYourPants a răspuns:

Sunt faine desenele daca nu te uiti in gol ca proasta si chiar observi ce se intampla acolo. Desenele vechi sunt foarte creative si nu sunt pentru copii.

| InYourPants a răspuns:

Daca te-ai bucura si tu de lucruri simple ale vietii n-ai mai fi o depresiva.

| Flavianadx explică:

Multumesc pentru parerile diverse, inclusiv celor cu suflet de copil care s-au atacat si au borat pe intrebarea mea laughing

| adriangrowinglife12 a răspuns:

Ai auzit cumva de " Gusturile nu se discuta?" sau traiesti in pestera?

| Cracanul a răspuns:

Mai bine desene decat filme de dragoste sau de actiune sau horror.

| robert197 a răspuns:

Cunosc persoane in cauza, chiar eu ma uit. Acele desene au un mesaj pe care doar adulții il pot înțelege. Ce i asa ofensiv de faci aceste persoane reduse? Sigur nu ești tu cea care intra in aceasta categorie pentru judecarea fără cunoștință? In cazul meu, m-am uitat la anime uri un timp foarte bun, lmao good for me, am invatat mai mult de acolo decât din scoala, so atunci când vizionezi ceva, adaugă câțiva neuroni în plus si gaseste mesajul laughing spor

| Amis a răspuns:

Mi se pare drăguț sa te uiți la desene animate, indiferent de vârstă.
Încearcă să nu mai faci din perspectivele tale, gusturile tale, ceva universal. E subiectiv și nu se discută.

| Oniks a răspuns:

Dar tu cati ani ai draga, chiar atât de adulta ești