| Rux_5597 a întrebat:

Curand va fi ziua colegei mele de banca si as vrea sa'i daruiesc o carte de psihologie. Imi dati exemple de titluri? Nu dispun de foarte multi bani dar vreau sa ii placa. Ma ajutati?happy

6 răspunsuri:
April
| April a răspuns:

Daca e colega de banca presupun ca are sub 18 ani si ceea ce vrei tu sa-i daruiesti nu e o carte de teorie psihologica ci un roman psihologic.La varsta voastra mie mi-a placut, si inca imi mai place:"Mandrie si prejudecata" de Jane Austen.Sau "Jane Eyre" de Charlotte Bronte.

| Bacemi a răspuns:

Fetele-Rele-Obtin-Tot-Vor-Fetele-Bune-Pierd-Nimic. Carte de la Editura Nemira sau Viata merita traita de la editura Amaltea.

| psiholoaga a răspuns:

Spune mai multe lucruri despre ea: cati ani are, e timida sau nu... Eu iti recomand sa cauti prin librarii un stand al editurii TREI, au foarte multe carti geniale de autocunoastere si selfhelp, sigur ceva din gama lor te va inspira si va fi cartea potrivita pentru colega ta.

| Irina a răspuns:

"Ce spui dupa Buna ziua?" de Eric Berne. mi-a placut foarte mult.

| zuly a răspuns:

Presupun ca nu vrei sa-i iei o carte cu teorie si definitii, ca aia banuiesc ca faceti si la scoala. Eu iti recomand "Calaul dragostei" de Irvin D. Yalom. Este o carte cu povesti de psihoterapie din propria experienta a autorului, acesta fiind cunoscut si apreciat la nivel mondial. Mie mi-a placut foarte mult.
Bafta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

"Ce spui dupa Buna ziua?" de Eric Berne. mi-a placut foarte mult.