| RAY a întrebat:

Cut o persoana cu care sa vorbim despre psihologie?

Răspuns Câştigător
| neca a răspuns:

E un termen folosit de oameni care au fost respinsi de catre persoana de care le placea, nu vor sa admita modivele reale pentru care au fost respinsi asa ca se mint singuri, urasc memeurile de genu asta: ''friend zone'' ''nice guys finish last''

39 răspunsuri:
| IzvorulDeIntelepciune a răspuns:

Spune fiule, cu ce te pot ajuta happy

| neca a răspuns:

Am citit o carte de psihologie si sunt pasionat de subiect.

| RAY explică (pentru neca):

Ce carte?

| neca a răspuns (pentru RAY):

Predictably irrational

| RAY explică (pentru neca):

Zi-mi ce crezi despre hipnoza?

| neca a răspuns (pentru RAY):

An incercat mp3 de hipnoza, nu cred ca e posibil sa faci lumea sa faca lucruri complexe precum sa gateasca un tort, dar cred ca poate ajuta cu chesti precum relaxarea sau formatu de obiceiuri

| RAY explică (pentru neca):

Ce experimente ai facut?

| neca a răspuns (pentru RAY):

Am probleme cu stresu si sunt mai mereu incordat, asta ma afecta si cand incercam sa dorm, nu puteam sa stau in pat fara sa imi schimb pozitia din doua in doua secunde.
am cautat pe net ceva mp3 de relaxare, am gasit ceva pe soundcloud.
cand am inceput mp3-ul am fost intmpinat de o voce de femeie niste muzica relaxsanta si un ritm electronic care imi facea ochi sa se zbata ciudat, mp3-ul era in mare parde despre vizualizarea respiratiei tale, trebuia sa imi imaginez ca respiratia mea e o ceata albastra care imi racoreste zonele care am impresia ca sunt incordate, pe parcursu sisiuni muzica de fundal se tot schimba dar ritmul acela electronic era mereu prezent. a mers, am dormit bine noaptea aia

| neca a răspuns (pentru neca):

Sesiuni*
e intuneric in camera, nu imi pot vedea tastatura bine, probabil am sa fac multe greseli din astea

| RAY explică (pentru neca):

Experimente pe oamenii, daca isi place chestia asta vrei sa vezi cum se manifesta, eu de pilda am vb cu o femeie matura despre depreia ei incercam sa vad daca cauza e doar in capul ei, suferea de dureri de cap, cauza a fost lipsa de dragoste, ai dreptate muzica ajuta clar

| neca a răspuns (pentru RAY):

Tu ai avut vreo experienta cu hipnoza?

| RAY explică (pentru neca):

Ce parere ai despre alegerle noaste sexuale? sunt diferite la barbatii? femeii?

| neca a răspuns (pentru RAY):

Prin ce proces ai ajuns la concluzia asta?

| RAY explică (pentru neca):

Din pacate nu, isi dai seama ca e ceea ce am visat mereu sa intru in mintea unui om ar fi o enorma satisfactie, nu stiu de ce imi place asa mult psihologia in copilarie imi placea astronomia

| neca a răspuns (pentru RAY):

Am impresia ca da, nu sunt sigur, am auzit ceva de genu ca barbati de obicei apreciaza fundurile mari si sani mari si femeile apreciaza piepturile lati si fundurile mici

| RAY explică (pentru neca):

Comunicare,analiza, vorbeam cu ea mult, sincer am simtit ceva dar negam ca varsta

| RAY explică (pentru neca):

Exact asa e, e noi acuma vb de minte nu de fizic, femeile aleg mai mult mintea decat fizicul

| neca a răspuns (pentru RAY):

Eu am fost mereu pasionat de psihologie, ma pot conecta cu oameni la un nivel destul de personal si as zice ca am un sens al empatiei dezvoltat, cand eram mic obisnuiam sa ma joc dea psihologu si sa mint ca am diplome in psihologie. acum cateva saptamani terapeuta mea mi-a zis ca as fi un psiholog grozac

| RAY explică (pentru neca):

Ma bucur ca isi place, am o curiozitate legata de TPU crezi ca persoanele de aici plac pe alte persoane, inteleg e virtual dar putem vb despre o conexiune empatica nu?

| neca a răspuns (pentru RAY):

Am impresia ca majoritatea fetelor prefera personalitatile dominante, increzatoare

| RAY explică (pentru neca):

Cred ca majoritatea prefera badboys, dar sunt si fete ce prefera baieti care nu sunt curvari

| neca a răspuns (pentru RAY):

Imi place de noname, deci pot sa zic ca da.

| RAY explică (pentru neca):

Asta e bine, poate afla acuma, esti de mult pe site? ce parere ai despre mine?

| neca a răspuns (pentru RAY):

Normal ca exista excepti, tot am impresia ca majoritatea prefera persoanele dominante. e doar o parere nu sunt foarte informat pe subiect

| RAY explică (pentru neca):

Un pampalau, timid cine naiba ar vrea

| neca a răspuns (pentru RAY):

Din cate am vorbit cu tine pana acum imi pari de treaba, curios, perceptiv, pasionat. dar asta e doar bazat pe conversatia asta scurta

| RAY explică (pentru neca):

Tu esti din Timisoara? cu toti avem defecte

| neca a răspuns (pentru RAY):

De ce trebuie sa fi pampalau daca esti timid?

| neca a răspuns (pentru RAY):

Da

| RAY explică (pentru neca):

Da ai dreptate poti fi vorbaret

| RAY explică (pentru neca):

Misto si eu man, poate ne vedem o data sa vorbim, fi fara grji ca nu sunt criminal in serie

| neca a răspuns (pentru RAY):

Folosesti skype?

| RAY explică (pentru neca):

N-am camera web, nu, doar fb

| neca a răspuns (pentru RAY):

Nu iti trebuie camera, il poti folosi numa pentru chat, eu numa pentru chat il folosesc, pe fb intru din ani in pasti

| RAY explică (pentru neca):

Despre freind zone ce parere ai?

| vaporwave a răspuns (pentru neca):

Ai incercat idoser?

| neca a răspuns (pentru vaporwave):

Nop, ma uit acum pe siteul lor.
tu ai incercat?
folosesti aplicatia?
poti descrie cam ce e chestia asta?

| neca a răspuns (pentru RAY):

E un termen folosit de oameni care au fost respinsi de catre persoana de care le placea, nu vor sa admita modivele reale pentru care au fost respinsi asa ca se mint singuri, urasc memeurile de genu asta: ''friend zone'' ''nice guys finish last''

| ubox7007 a răspuns:

Pe TPU nu gasesti, de multe ori gasesti numai oameni care cred ca ei sunt mai "inteligeniti" decat ceilalti si vai de mine cine sunt ei, dar adevarul este ca pe TPU majoritatea (99%) nici macar nu au cautat definitia psihologiei in dex si nici nu o stiu.

| RAY explică (pentru ubox7007):

Cam ai dreptate